Заборгованість
У МВФ вважають, що Україна не може відкласти свій борг перед Росією

Чиновники Міжнародного валютного фонду вважають, що борг України перед Росією на три мільярди доларів є державним, а не приватним, тому не підлягає реструктуризації. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на попереднє рішення чиновників МВФ.

Раніше такого рішення домагалася Росія. Державний статус боргу означає, що він має бути виключений з переговорів про реструктуризацію і погашений у грудні цього року. У свою чергу, Київ наполягав, що бонди слід розглядати за британським законодавством і віднести їх до приватних.

За правилами МВФ, країни, які отримують від фонду допомогу, зобов’язані виплачувати свої державні борги вчасно. Водночас фонд підтримав Україну в її намаганнях реструктуризувати борги перед приватними кредиторами і пообіцяв їй фінансову допомогу, навіть якщо вона не виплатить такі борги вчасно.

Як відомо, у кінці 2013 року тодішній президент Віктор Янукович домовився з російським колегою Владіміром Путіним про позику в розмірі трьох мільярдів доларів. У грудні Росія надала ці гроші, викупивши суверенні бонди України.

У травні 2015 року Верховна Рада дозволила уряду тимчасово припинити виплати зовнішніх боргів перед приватними кредиторами. Це рішення не стосується державного боргу України.

Читайте: Яценюк: Україна буде щаслива сплатити борги… на власних умовах

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ