е-декларування
В НАЗК обіцяють, що е-декларування запрацює з 1 вересня

Міжнародний валютний фонд закликає уряд України невідкладно виправити недоліки системи електронного декларування та запустити її в повноцінному режимі. Про це йдеться в листі, адресованому особисто прем’єр-міністру Володимиру Гройсману та кільком ключовим міністрам, пише Європейська правда.

«Без сертифікації система не вважатиметься робочою та не відповідатиме зобов’язанням за програмою, підтриманою МВФ. Тому ми закликаємо вас невідкладно виправити цей недолік», – йдеться в документі за підписом керівника місії фонду Рона ван Роодена.

Нагадємо, 17 серпня учасники термінової наради щодо розв’язання  проблеми з е-декларуванням, проведеної президентом Петром Порошенком, повідомили про домовленість щодо термінового оформлення атестата відповідності системи електронного декларування.

Читайте: Україна ще не заслужила на новий транш – МВФ

У свою чергу, керівник НАЗК Наталія Корчак заявила, що 18 серпня члени Нацагентства ухвалили рішення про старт повноцінного функціонування реєстру електронних декларацій з 1 вересня. Після реєстрації в Міністерстві юстиції рішення НАЗК набуде чинності.

Також у четвер НАЗК ухвалило рішення звернутися до Кабінету міністрів з проханням виділити додаткові кошти з держбюджету для закупівлі серверного обладнання.

Як відомо, в ніч на 15 серпня запрацювала система подання електронних декларацій попри відсутність обов’язкового сертифікату захисту персональних даних. Експерти стверджують, що через це посадовців, які подали неправдиві декларації, буде неможливо притягнути до кримінальної відповідальності.

Віце-прем’єр з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадце також заявила, що запуск е-декларування без сертифікації є дозволом на приховування доходів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ