Міжнародний валютний фонд не буде далі фінансувати Грецію, оскільки вона пропустила платіж міжнародним кредиторам
Міжнародний валютний фонд не буде далі фінансувати Грецію, оскільки вона пропустила платіж міжнародним кредиторам

Міжнародний валютний фонд не буде далі фінансувати Грецію. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву представника фонду, передає Укрінформ.

Відзначається, що керуючий директор МВФ Крістін Лаґард пояснила неможливість фонду продовжувати надавати Греції допомогу в рамках політики недопущення заборгованості. Раніше, 6 липня, Лаґард заявила, що МВФ «взяв до відома» референдум в Греції і якщо буде потрібно, готовий надати допомогу.

Водночас Європейський центробанк (ЄЦБ) зберіг рівень обсягу кредитування грецьких банків в рамках програми екстреної кредитної допомоги без змін. Про це повідомляється на сайті регулятора. «Рада керівників Європейського центрального банку ухвалила рішення сьогодні (у понеділок – ред.) зберегти надання екстреної кредитної допомоги (ELA) грецьким банкам на рівні, визначеному 26 червня 2015 року після обговорення з Банком Греції», – йдеться в заяві ЄЦБ, який продовжує «уважно моніторити ситуацію на фінансових ринках».

За повідомленнями преси, банки в Греції відкриються в найкращому разі в середу. Нагадаємо, що після припинення надання ЄЦБ коштів грецьким банкам уряд Греції оголосив банківські канікули з 29 червня по 6 липня і обмежив зняття готівки до 60 євро в день.

Варто зазначити, що офіційний Вашинґтон не змінив своєї позиції щодо Греції після того, як греки висловилися проти жорсткої економії на референдумі в неділю. США закликають ЄС і Афіни домовитися про членство Греції в Єврозоні. Таку заяву в понеділок в ході щоденного прес-брифінгу зробив представник Білого дому Джош Ернест. Він зазначив, що США закликають Грецію та ЄС знайти компроміс у рамках «загального інтересу», щоби зберегти країну в єврозоні.

Як повідомляв , на референдумі 61,31% греків висловилися проти умов угоди з кредиторами щодо грецької заборгованості.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ