МВФ вимагає від України реформ в обмін на гроші

Міклош
Україна має ухвалити ще низку реформ для виконання вимог МВФ, розповів Міклош

Міжнародний валютний фонд може надати Україні третій транш частинами. Про це повідомив співголова Стратегічної групи радників з питань реформ при українському уряді Іван Міклош, передає ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, одна частина траншу може надійти вже в липні, а друга – восени: «Мета полягає в тому, якщо не отримати транш одним платежем, то отримати його двома частинами: першу – в липні, а другу – восени».

«Україні необхідно ухвалити ще низку законопроектів, щоби провести реформи для виконання вимог МВФ», – додав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 5 червня заступник голови Фонду Девід Ліптон заявив, що Україна та МВФ близькі до остаточного узгодження оновленого меморандуму в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF.

Українська сторона, при цьому, розраховує отримати третій транш кредиту від МВФ в обсязі 1,7 млрд. доларів вже в липні цього року.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд. з першим траншем в $ 5 млрд. спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд. з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд. в 2016-18 роках. Україна встигла отримати лише два транші. Агентство Fitch Ratings прогнозує, що уряд України зможе домогтися отримання відкладеного траншу МВФ в $ 1,7 млрд. на початку третього кварталу 2016 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ