Міклош
Україна має ухвалити ще низку реформ для виконання вимог МВФ, розповів Міклош

Міжнародний валютний фонд може надати Україні третій транш частинами. Про це повідомив співголова Стратегічної групи радників з питань реформ при українському уряді Іван Міклош, передає ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, одна частина траншу може надійти вже в липні, а друга – восени: «Мета полягає в тому, якщо не отримати транш одним платежем, то отримати його двома частинами: першу – в липні, а другу – восени».

«Україні необхідно ухвалити ще низку законопроектів, щоби провести реформи для виконання вимог МВФ», – додав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 5 червня заступник голови Фонду Девід Ліптон заявив, що Україна та МВФ близькі до остаточного узгодження оновленого меморандуму в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF.

Українська сторона, при цьому, розраховує отримати третій транш кредиту від МВФ в обсязі 1,7 млрд. доларів вже в липні цього року.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд. з першим траншем в $ 5 млрд. спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд. з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд. в 2016-18 роках. Україна встигла отримати лише два транші. Агентство Fitch Ratings прогнозує, що уряд України зможе домогтися отримання відкладеного траншу МВФ в $ 1,7 млрд. на початку третього кварталу 2016 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ