борг
Якщо Україна пропустить виплати за «боргом Януковича», вона і надалі зможе отримувати підтримку МВФ

Рада директорів МВФ 16 грудня визнала офіційний статус російської позики Україні у $3 млрд., наданої в грудні 2013 року уряду Азарова-Януковича. Про це повідомляється в прес-релізі МВФ, опублікованому на сайті організації.

«Виконавча рада Міжнародного Валютного Фонду ухвалила рішення про те, що вимога пов’язана з єврооблігацією на суму 3 млрд. доларів США, яка була випущена 24 грудня 2013 року і власником якої є Фонд національного добробуту Російської Федерації, являє собою офіційну вимогу з погляду політики МВФ щодо простроченої заборгованості перед офіційними двосторонніми кредиторами», – йдеться в прес-релізі.

Водночас підкреслюється, що «Україна наразі не має простроченої заборгованості перед своїми офіційними кредиторами». У МВФ зазначили, що «ця облігація була придбана ФНД Російської Федерації згідно з рішенням уряду РФ з метою надання допомоги Україні». За інформацією директорів МВФ, ФНД діяв від імені уряду Росії. «Згодом офіційні органи РФ, на прохання офіційних органів України, підтвердили групі Euroclear, що дана єврооблігація завжди на 100 відсотків перебувала у власності уряду РФ», – йдеться в повідомленні.

Водночас нинішнє рішення Виконавчої ради МВФ не вплине на поточну програму кредитування України. Іншими словами, якщо Україна пропустить виплати за російським боргом, вона і надалі зможе отримувати підтримку МВФ.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Москва судитиметься з Києвом через борг у 3 млрд. доларів. Зокрема, Президент РФ Владімір Путін доручив міністру фінансів Антону Силуанову подати до суду на Україну.

Як відомо, Міністерство фінансів України і уряд РФ не досягли згоди щодо умов реструктуризації облігацій зовнішнього державного боргу на суму 3 млрд дол., термін погашення яких настає в грудні 2015 року. Раніше Президент Росії Владімір Путін анонсував рішення уряду РФ про те, що РФ готова відкласти платежі за боргом до 2016 року.

Нагадаємо, 8 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила рішення про зміну правила кредитування, дозволивши продовжувати підтримку країн, які мають суверенну заборгованість. Це рішення дозволить Україні й надалі отримувати підтримку МВФ, навіть якщо вона пропустить виплати за так званим «боргом Януковича».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ