МВС вперше оприлюднило список нагородної зброї за останні 5 років
МВС вперше оприлюднило список нагородної зброї за останні 5 років

Уперше за час незалежності України МВС оприлюднило список нагородної зброї за останні 5 з половиною років, починаючи з 2010 р. Щоправда, прізвищ власників поліційне відомство не назвало. Водночас, стало відомо, що в подарунок вони отримували не лише традиційні ПМ і ТТ, але й ретро-револьвери початку 1900-х і навіть штурмові гвинтівки, пише Сегодня.

«Я виклав список для того, щоби громадяни знали, яку саме зброю видають в якості нагороди. І це тільки по лінії МВС. Як виявилося, в переліку не тільки пістолети, але й карабіни, і автомати Калашникова! Є і такі екземпляри, як Desert Eagle. З таким здоровенним пістолетом знімався в бойовиках знаменитий актор Сильвестр Сталлоне, в практиці українських силовиків така зброя практично не зустрічається. Думаю, за місяць-два доб’юся того, щоби стали відомі й прізвища власників. Для того, щоби дістати список, довелося судитися. В лютому суд ухвалив позитивне рішення, і тільки тепер прийшла відповідь. Раніше мотивували, мовляв, все це – персональні дані», – розповів юрист Олексій Святогор, який направив адвокатський запит до МВС.

Згідно зі списком, міністерство в різні роки нагороджувало полісменів, нардепів та інших чиновників не тільки традиційними пістолетами ПМ і ТТ, але навіть ретро-револьверами системи «Наган» початку 1900-х років. За словами голови Асоціації власників зброї Георгія Учайкіна, вартість такої зброї стартує від десятків тисяч гривень: «Не виключаю, що в системі нагородження може бути корупційна складова».

Своєю чергою, в МВС парирують, що нагороджені – це ті громадяни, у яких є заслуги перед Україною, а для таких людей нічого не шкода. Одним з останніх нагороджених був руфер Мустанґ, який 2014-го прикрасив у кольори українського прапора зірку на московській висотці.

Джерела в МВС розповіли, що нагородження, наприклад, пістолетами «Глок», проходило за такою схемою: «Є наказ про нагородження, але працівник не хоче пістолет ПМ – хоче «Глок». Він сам купує його, передає в відомство і в нагороду отримує не ПМ, а більш презентабельну зброю. Є й інші ситуації. Пам’ятайте, коли міністерство нагородило руфера Мустанга? У нього тоді просто запитали, мовляв, хочеш в подарунок пістолет? Він відповів позитивно, і отримав ствол. Іншими словами, насильно нагороджувати зброєю ніхто не буде».

При цьому уточнюють, що нагородна зброя поки не фігурувала в жодному з кримінальних зведень.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляв, що нагородну зброю від МВС отримали близько 90 народних депутатів, а всього в списках нагороджених – понад 1200 осіб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ