У рейтингу смертності від алкоголю лідирує Росія
Пивні барони залучили уряд до лобіювання своїх інтересів

Обраний від Тернопільщини нардеп Михайло Головко, який є головою громадського руху «Твереза Україна», піддав різкій критиці урядовий законопроект, що передбачає спрощення регулювання виробництва та обігу пива, назвавши його лобістським. Депутат переконаний, що ця ініціатива уряду Яценюка вигідна лише «пивним баронам», які вже рахують бариші від зростання продажів пива, а пересічним українцям це лише нашкодить. Слід зазначити, що документ передбачає внесення змін до маркування продукції та дозволяє рекламувати пивні вироби.

Наприкінці травня поточного року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива», поданий Кабміном. Парламентський комітет з питань податкової та митної політики вже рекомендував Верховній Раді ухвалити цей документ. На думку авторки законопроекту, міністра фінансів Наталі Яресько, це «створить умови для дерегуляції пивоварної галузі та покращення інвестиційного клімату країни».

Коментуючи виданню Veroyatno ініціативу уряду, Михайло Головко заявив: «Цей законопроект, підготовлений представниками пивної галузі, або «пивнюками», є відверто лобістським. Пивовари об’єдналися, аби проштовхнути цей закон спеціально для себе. Для цього вони домовилися з урядом, аби той ініціював ці зміни.

Хотів би навести таку статистику: за моїми даними, в Україні один алкогольний магазин припадає на 350 жителів, а у Швеції на 30 тисяч жителів! Також у Норвегії чи Швеції пива не купиш у супермаркеті, там діють жорсткі закони. Його продають лише в спеціальних алкогольних магазинах. До речі, в нас найдешевший алкоголь та тютюн у Європі. Якщо суспільство споживає понад 8 літрів спирту на рік на душу населення, це свідчить про згасання та вимирання нації. Натомість, у нас алкогольний колапс – вживаємо більше 20 літрів!».

За словами, депутата-націоналіста, в Україні алкогольна мафія намагається диктувати свої інтереси державі: «Тому наше завдання – не дозволити цим «пивнюкам» проштовхнути ці ініціативи, оскільки здоров’я нації має бути пріоритетом. Треба берегти суспільство та розвивати спортивні заклади, пропагувати здоровий спосіб життя. Одночасно слід підвищувати акцизні ставки, підвищувати контроль за споживанням, ліцензіями, продажем, а кошти направляти на зміцнення обороноздатності країні та пропаганду здорового способу життя».

Інформаційний Акцент

  • 55555

    Міхал, ти що закодувався.