Микола Голомша
Микола Голомша, екс-заступник генерального прокурора

Перед Новим роком можливі всілякі чудеса.

Що ближче завершення звітного року, то більше прогнозів щодо можливого переформатування уряду лунають з екранів телевізорів та публікуються у ЗМІ.

11 грудня буде рік Кабінету Міністрів, отже разом з цим збігає і термін парламентського імунітету — Верховна Рада може ставити питання про зміну як очільника уряду, так і його ситуативних соратників. Тож уже тривалий час на печерських пагорбах ведуться «бої» за захоплення/утримання висоти під назвою «Кабінет Міністрів».

Утім, є ще один аспект цього дійства. Політики, експерти та технологи прогнозують докорінне переформатування «штатки» Кабміну. Кількість міністерств має скоротитися десь на чотири-п’ять, інші будуть піддані нещадному злиттю з паралельними (і не дуже) структурами.

Одне з найдивніших припущень – заведення під один дах міністерств охорони здоров’я, культури, молоді та спорту. На цьому тлі передача частини функцій міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ міністерству внутрішніх справ уже не видається чимось неординарним (більше маніпулятивним, для дезорієнтації та відвертання суспільної публічної уваги від керівників, що вже майже два роки керують Україною).

Однак не в скороченні, злитті чи роз’єднанні міністерств полягає реформа органів виконавчої влади. Цього разу, як і завжди, поза обговоренням і, відповідно, втіленням залишається основне питання — чітке усвідомлення функціоналу державних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у співвідношеннях масштабів та інституційного поділу.

Що держава залишає у своєму володінні та управлінні, а що віддає громадянському суспільству з його різноманітними формами третього сектора? Одне поза сумнівом – потрібна докорінна модернізація управлінських стилістик і зон відповідальності.

Функціональні обов’язки та сервіси держави — ключове питання реформ.

Джерело: Facebook

БЕЗ КОМЕНТАРІВ