Микола Голомша, колишній заступник Генпрокурора
Микола Голомша, колишній заступник Генпрокурора

Час, який був у України до введення в дію Зони вільної торгівлі, професійний уряд мав би потратити на швидкі та ефективні дії щодо приведення стану економіки до спроможного в порівнянні з європейськими. Не потрібно думати, що це мало б передбачати гігантські зусилля всієї країни на кшталт сумнозвісної радянської індустріалізації.

Навпаки, держава – себто уряд, мали запровадити зрозумілі для всіх, дієві прогресивні правила, приміром, оподаткування. Адже саме податки є головною складовою бюджету будь-якої цивілізованої країни. Провести (чи хоча б розпочати) прозору й економічно обґрунтовану приватизацію. Розпочати структурні реформи на тлі справжньої, а не бутафорської, боротьби з корупцією.

Перелік можна продовжувати, суть в іншому — особистому небажанні перших осіб держави та їхніх команд іти в Європу в партнерстві з громадами і громадянами України. Їм і без Європи добре і абсолютно комфортно реалізовувати свої плани щодо наповнення особистих бюджетів черговими мільярдами. В Європу вони їздитимуть лише на відпочинок та чергові саміти з форумами, де можна вальяжно поміркувати над глобальними проблемами світу.

Натомість ми бачимо інші «реформаторські» дії урядовців. Наприклад, зростають зарплати у керівників поліції. Вони сягатимуть 98 тисяч. На рівні 96 тисяч отримують керівники департаментів Національного банку. Високі зарплати матимуть борці з корупцією, що, запевняють в уряді, є цілком логічним. Державна фіскальна служба заявляла про необхідність збільшити фінансування на 10 млрд. грн. на зарплати своїм працівникам.

Висновок напрошується сам: замість формування соціально орієнтованої країни з ринковою самодостатньою економікою ми спостерігаємо створення поліцейсько-фіскальної держави з авторитарно-ручним стилем управління. Штучна бідність населення, яке заганяють під отримання субсидій – замість того, щоб створити робочі місця та подбати про конкуренцію виробництв – зайвий раз доводить: уряд програмує такий стан речей задля задоволення вимог олігархів-монополістів.

Управляти знедоленою масою досить просто, головне вчасно виплачувати подачки у вигляді субсидій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ