666
Савченко пояснив свої помилки тим, що передруковував текст і вдруге його не перечитував

Претендент на посаду голови Миколаївської ОДА Олексій Савченко чи то дуже поспішав скласти письмовий тест на конкурсі, чи дійсно має серйозні проблеми з орфографією. Він упорався із 40 завданнями за дуже короткий проміжок часу – лише за 6 хвилин, але при цьому припустився купи помилок. Що, втім, не завадило його перемозі. Про це пишуть журналісти програми «Схеми».

На кожній сторінці презентації Олексія Савченка (нардеп від БПП), підготовленої під час роботи над ситуативним завданням, можна помітити десятки помилок у словах. У його роботі – численні одруківки, невідповідність у відмінках, а інколи й незрозумілі мовні звороти. Наприклад, «диячу освиту» замість «дитячу освіту» або «навидь ликів» замість, очевидно, «навіть ліків».

333555Є приклади, з яких не одразу можна зрозуміти, що мав на увазі кандидат-переможець. Наприклад, «підрамка селу», «пітоні води», «дующего институту праці».

444Як заявив експерт платформи «Реанімаційний пакет реформ» Микола Виговський, вільне володіння українською мовою – це необхідна вимога для очільника обласної державної адміністрації, посада якого належить до державної служби категорії «А».

Попри те, що презентацію демонстрували на екрані перед Комісією з питань вищого корпусу державної служби, яка і мала оцінювати роботу та виступ, на співбесіді жоден із членів комісії не звернув уваги на численні помилки у презентації кандидата і не поставив жодного запитання щодо якості написання роботи.

Савченко пояснив журналісту програми таку кількість помилок у своїй презентації так: «Спочатку я почав писати ручкою, так. А потім мені сказали, що ручкою не приймуть. І мені треба було швидко це надрукувати. І я вже не, ну, розуміючи, те, що треба щось здавати, да, а те, що я написав не приймуть, то я вже, як воно там було, не дивився».

Інший етап конкурсу – письмове тестування – Олексію Савченку вдалося скласти за дуже короткий час – 6 хвилин і 4 секунди. Для порівняння, Артем Ващиленко, який посів друге місце на конкурсі на посаду голови Миколаївської ОДА, витратив на тестування 32 хвилини. Усього в тестах було 40 запитань, на 34 з яких Олексій Савченко, відповідно до результатів, дав правильну відповідь.

777

Після того як комісія визначила переможця, 6 жовтня Президент України Петро Порошенко призначив своїм указом Олексія Савченка головою Миколаївської облдержадміністрації з терміном випробування три місяці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ