ООН
Нині ООН проводить 16 операцій в найгарячіших точках планети

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун запропонував реформувати миротворчу діяльність ООН. Головною зміною має стати швидкість, з якою після рішення Радбезу розгортатимуться миротворчі сили. Для цього в розпорядженні ООН мають з’явитися частини постійної готовності, пише Newsru.com.

Зараз місії ООН діють в 16 країнах, до них входить близько 105 тисяч військовослужбовців і поліціянтів. Реформа, суть якої Пан Ґі Мун виклав у 139-сторінковій доповіді, стане першою за 15 років. Він закликав ООН зосередитися на запобіганні конфліктів і посередницьких зусиллях, що має позбавити від необхідності проведення миротворчих операцій.

Що стосується самих миротворців, то, на думку Генсека потрібно змінити те, як плануються і проводяться миротворчі операції ООН, щоби вони були більш мобільними, гнучкими і більш підзвітними перед країнами і людьми, які є жертвами конфліктів. Маме тому у доповіді передбачено вироблення до початку наступного року плану розгортання в будь-якій частині світу «повністю функціональних» сил швидкого реагування для захисту цивільних осіб протягом 2-3 місяців після того, як РБ ООН ухвалює рішення про направлення миротворців. Для цього в розпорядженні ООН повинні перебувати підрозділи, готові до негайної відправки.

Друга частина реформ – підвищення відповідальності миротворців за свої дії. У цьому зв’язку генсек звернув увагу на низку гучних скандалів зі зґвалтуваннями, в яких звинувачують миротворців у Центральноафриканській Республіці. За останній рік на «блакитні каски» в цій країні надійшло не менше 15 таких скарг. У доповіді викладені понад десять нових заходів, реалізація яких допоможе покласти край «огидним випадкам сексуальної експлуатації та наруги» з боку персоналу ООН. Зараз ООН за подібні злочини лише відсторонює винних і призупиняє виплату їм утримання, а в гіршому випадку – відправляє їх на батьківщину. Для розслідування випадків сексуального насильства з боку миротворців Пан Гі Мун пропонує створити «групи негайного реагування», які почнуть збирати свідчення протягом 72 годин після надходження скарги.

Рекомендації генерального секретаря спираються на аналіз миротворчої діяльності, проведений Незалежною групою високого рівня, до складу якої увійшли понад 10 експертів, зокрема, з Росії. Востаннє такий перегляд проводився 15 років тому. На сьогоднішній день ООН проводить 16 операцій в найгарячіших точках планети. Загальна чисельність задіяних в них військовослужбовців і поліцейських перевищує 105 тисяч осіб.

Читайте: В ООН закінчилися гроші на допомогу Україні

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ