Картина Катерини Білокур
Картина Катерини Білокур

16 червня в Мистецькому Арсеналі відбулося відкриття виставки «Катерина Білокур. Хочу бути художником!», організатори презентували повне зібрання творів видатної української художниці.  Експозиція працюватиме до 19 липня, пише Cultprostir.

Експозиція робіт Катерини Білокур доповнена відео-артом та роздумами сучасних вітчизняних художниць на тему мистецтва, серед яких: Катерина Берлова, Наталія Блок, Ліза Готфрік, Дар’я Кольцова, Оксана Чепелик, Аліна Якубенко та інші. Сама ж знаменита художниця стала відомою у 1940-х роках. Її творчість відносять до «наївного мистецтва», адже мисткиня не мала художньої освіти й творила свої полотна інтуїтивно.

«Спонтанно вийшло так, що ми поділили мистецтво за гендерним принципом. Насправді ж у випадку з Катериною Білокур такий підхід має сенс, адже вона – це жіноча біографія ХХ сторіччя, яка варта серйозного аналізу. Уявіть жінку, яка у 1920-ті роки, у розпал Колективізації, робить свідомий вибір стати художником. Цей імпульс вестиме її все життя. Її приклад – це, у певному сенсі, докір нам у тому, що, можливо, ми мало робимо для досягнення своєї мрії», − коментує куратор виставки Аліса Ложкіна.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ