Д.Мєдвєдєв
На думку Мєдвєдєва, РФ запропонувала Україні «вельми пільгові» умови реструктуризації кредиту

Прем’єр-міністр РФ Дмітрій Медведєв вимагає від України «припинити викаблучуватися» з визнанням суверенності боргу в 3 млрд. дол.,  пише Newsru.com.

«Треба перестати викаблучуватися з приводу визнання суверенного характеру цього боргу. Для всіх чесних людей – всім зрозуміло, що йдеться про зобов’язання, яке виникло в України як держави, а не якихось комерційних структур. Це цілком зрозуміло, все решта маніпуляція», – сказав Медведєв, коментуючи умови реструктуризації боргу України. За його словами, пропозиції щодо реструктуризації боргу були зроблені в «партнерському ключі», були контакти між міністрами фінансів України і РФ, ця позиція була повідомлена Міжнародному валютному фонду.

Прем’єр зазначив, що, мовляв, РФ запропонувала Україні «вельми пільгові» умови реструктуризації кредиту – виплачувати по 1 млрд. дол. щороку, починаючи з 2016-го, що краще, ніж просив МВФ.

Мєдвєдєв нагадав, що також умовою реструктуризації є гарантії, що «в якийсь момент нас не пошлють подалі, на жаль, цьому сприяє економічна ситуація в Україні». Він наголосив, що Росія хоче гарантій виплат з боку США, ЄС або «першокласного» банку.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Міністерство фінансів України і уряд Російської Федерації не досягли згоди щодо умов реструктуризації облігацій зовнішнього державного боргу на суму 3 млрд дол., термін погашення яких настає в грудні 2015 року. Раніше президент Росії Владімір Путін анонсував рішення уряду РФ про те, що РФ готова відкласти платежі за боргом до 2016 року. У свою чергу, міністр фінансів України Наталія Яресько відзначала, що українська сторона досі не одержала жодних пропозицій від російської сторони.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ