Легендарний фізик Альберт Ейнштейн
Легендарний фізик Альберт Ейнштейн

11 червня на торгах аукціонного дому «Profiles in History» у Лос-Анджелесі виставлено 27 особистих листів Альберта Ейнштейна. Як розповідає lenta.ru, серед них – послання синам Гансу Альберту та Едуарду, першій дружині Мілеві Марич, дядькові Цезарю Коху та іншим особам, а також вірш, написаний легендарним фізиком у 1930 році.

У одному з листів середини 1950-х років фізик розчаровується в здатності вчених протистояти маккартизму, у інших вчений втішає подругу, котра дізналася про невірність чоловіка, обіцяє прислати синові складні завдання, а також згадує про іграшкового паровозика, котрого дядько подарував йому в дитинстві.

У листах Ейнштейн також висловлював своє розуміння Бога та релігії. Він пише: «Мені здається, що ідея особистого Бога – це незрілість. Ви можете називати мене агностиком, але я не поділяю войовничого настрою професійного атеїста… Я віддаю перевагу смиренності, котра відповідає слабкості нашого розуміння природи та нашого власного буття».

Додамо, очікується, що за кожен із листів аукціонний дім виручить від 5 до 40 тисяч доларів, при цьому, загальна виручка від епістолярної спадщини Ейнштейна може досягти мільйона доларів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ