Бібліотека української літератури в Москві
На Бібліотеку української літератури в Москві чекає ліквідація

Бібліотеку української літератури в Москві можуть ліквідувати. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат заарештованої директорки закладу Наталії Шаріної Іван Павлов із посиланням на власні джерела.

«З надійного джерела в уряді Москви прилетіла новина, що Бібліотеку української літератури найближчим часом планують ліквідувати. Департамент національної політики, міжрегіональних зв’язків і туризму міста Москви, кому переходить приміщення БУЛ, просить департамент культури прилаштувати кудись книжкові фонди бібліотеки, а також «вирішити питання подальшого працевлаштування» її працівників. У приміщенні БУЛ мають намір створити якийсь «Мультимедіа-центр східно-слов’янських народів», – повідомив Павлов.

Саму директорку бібліотеки Наталію Шаріну досі тримають під домашнім арештом. «Усе це нагадує рейдерське захоплення, як його описано в підручниках для студентів юридичних та економічних факультетів», – зазначає адвокат.

Нагадаємо, наприкінці жовтня, після обшуків у бібліотеці, директора установи Наталію Шаріну звинуватили в поширенні забороненої літератури й затримали. За версією слідства, Шаріна поширювала визнані екстремістськими книги Дмитра Корчинського. Вона не визнала своєї провини. За словами Шаріної, бібліотека діяла відповідно до закону, а літературу вилучили зі спецсховища. Згодом Шаріну визнали політв’язнем. Кримінальне провадження проти неї порушили за статтею «розпалювання національної ненависті та ворожнечі».

Бібліотека української літератури – спадкоємиця Центральної української бібліотеки Москви, що існувала з 1918-го по 1938 рік. У 1949 році частину фонду передали до бібліотеки Львівського університету. Заклад відкрили в 1989 році, 1994-го йому повернули понад тисячу книг, свого часу відправлених до Львова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ