Порошенко-Путін
Російсько-український конфлікт набрав нового зловісного обороту, вважають оглядачі Bloomberg

«Російсько-український конфлікт набрав нового зловісного обороту», – стверджують оглядачі Bloomberg у матеріалі «Диверсія щодо Криму створює ризик, що Путін задіє війська». – Поки що за це розплачується Крим, але наступним на черзі може виявитися Київ».

В Україні, пише видання, саботажники підірвали ЛЕП, а в понеділок президент Порошенко заявив, що Україна тимчасово призупинить перевезення вантажів до Криму. Це протистояння створює великий ризик для Порошенка і його уряду, вважає аналітик Йорґ Форбріґ (German Marshall Fund of the US). «Якщо Київ занадто сильно натисне на Крим, Росія з легкістю може вжити заходів – зупинити постачання важливої ​​сировини в Україну, зокрема, російського вугілля для українських електростанцій. Ці тертя можуть також спровокувати відновлення бойових дій у східній Україні».

Отілія Дханд (консалтингова фірма Teneo Intelligence, Брюссель) вважає, що Президент Путін, можливо, замислиться навіть про повномасштабну військову операцію для створення «сухопутного моста» в Крим – іншими словами, щоби захопити території на півдні та сході України. На думку Дханд, досі Росія, мабуть, вважала, що політичні втрати від такої операції перевищують потенційну користь, але, якщо дії України спричинять сильний дефіцит чогось у Криму, «це може змінити позиціяю кремлівських розробників курсу».

Позицію Києва автори статті вважають «амбівалентною». На думку Форбріґа, ситуація висвічує слабкість влади Києва над віддаленими регіонами. «В українському суспільстві є сильне невдоволення, – пояснив експерт, згадавши про незадоволення економічними реформами і незгоду з тим, як уряд будує відносини з Росією. – Ця ситуація тепер примусить уряд зайняти більш чітку позицію щодо власних громадян, а також Росії».

Як повідомляв Інформаційний Акцент у с. Чонгар завершився перший етап переговорів між учасниками блокади Криму та представниками ДП «НЕК «Укренерго». Згідно з досягнутими домовленостями, розпочались відновлювальні роботи на ПЛ 220 кВ «Каховська-Титан».

Нагадаємо, учасники блокади окупованого Криму заявили, що дозволять відремонтувати ЛЕП на Херсонщині за умови перерізання проводів, якими електроенергія може надходити на півострів Крим.

Читайте: Кремль підтягнув «Гради» і танки впритул до кримського кордону

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ