З нагоди 25-річчя Незалежності України фестиваль пройде під гаслом «Твоя незалежність»
З нагоди 25-річчя Незалежності України фестиваль пройшов під гаслом «Твоя незалежність»

13-14 серпня в селі Моринці Звенигородського району Черкаської області відбувся фестиваль «Ше.Fest 2016». Захід на малій батьківщині Великого Тараса провели вже втретє. Організували подію активісти Мегамаршу вишиванок, Всеукраїнської громадської організації «Сокіл» («Молодь Свободи») та Молодого народного руху за підтримки Міністерства молоді та спорту України й Черкаської ОДА.

Упродовж двох днів на території фестивалю діяла просвітницька галявина, велика музична сцена, театральна сцена, дитячий майданчик, галявина художника, ярмарок майстрів, майстер-класи та наметове містечко. На музичній сцені «Ше.Fest’у» виступили провідні українські гурти: «Тартак», «Тінь Сонця», «Антитіла», «Без обмежень», «Колір Ночі», «Веремій», «Сонце в кишені», «Мрія життя», Колос&brothers, «Go-A», «ДримбаДаДзиґа». Участь у події також взяли казкар Сашко Лірник, письменник Василь Шкляр, проект «ТЕЛЬНЮК: сестри», лірники, барди, театральна студія «На горі», театр вогню «Радослав», краєзнавці, громадські діячі та політичні діячі.

Говорячи про концепцію фестивалю, організатори зазначили: «Ми хочемо зробити так, аби Шевченко був завжди модний і актуальний. Кожне покоління має шукати свого Шевченка, не залежно від штампів, якими переповнена свідомість українців. Саме звільнення від стереотипів про генія української нації ми традиційно пропонуємо учасникам нашого фестивалю.

Цього року ми провели «Ше.Fest» під гаслом «Твоя незалежність». Адже 25-річчя проголошення незалежності України є визначальною подією для держави. Переконані, що до цього процесу українців не в останню чергу привели шевченкові ідеї».

Зауважимо, що однією із особливостей фестивалю є благодійне спрямування. Зокрема, третій рік поспіль «Ше.Fest» збирає кошти на допомогу бійцям, які захищають Україну на сході. Цьогоріч для учасників російсько-української війни із села Моринці було зібрано 6350 гривень. Окрім того, на заході допомогу для військових також збирали представники волонтерських організацій, реалізовуючи серед учасників сувенірну продукцію.

«Ше.Fest» позиціонує себе як безалкогольний фестиваль. Зважаючи на це, на території заходу діяла заборона на вживання та реалізацію алкоголю. Упродовж 12-14 серпня було заборонено продавати алкогольні напої у місцевих магазинах. Відповідне рішення перед фестивалем ухвалила Моринська сільська рада.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ