Заходи на честь ювілею королеви триватимуть в країні протягом двох місяців
Заходи на честь ювілею королеви триватимуть в країні протягом двох місяців

Велика Британія відзначає день народження королеви. 21 квітня  Єлизаветі II виповнилося 90 років. Таким чином, глава династії стала першим монархом в історії країни, що досяг такого поважного віку, пише ВВС.

Офіційні урочистості з нагоди ювілею королеви за традицією пройдуть у червні.

Нині, 21 квітня, Єлизавета II відкрила новий пішохідний маршрут у Віндзорському парку, який отримав назву «Стежка Королеви» завдовжки 6,3 км. Тут під час прогулянки можна буде отримати інформацію про 63 значущі події в житті глави династії. Цифра обрана не випадково, зазначає ТАСС. З моменту офіційної коронації Єлизавети II, яка відбулася 2 червня 1952-го, минуло 63 повних роки.

При цьому фактично королева перебуває при владі вже 64 роки і 74 дня – з 6 лютого 1952 року.

_89369500_queen4bbcДо дня народження Єлизавети II відома фотограф зі США Енні Лейбовіц, яка спеціалізується на портретах знаменитостей, зробила кілька знімків іменинниці. На одній з фотографій королева сидить у своїх покоях в оточенні онуків і правнуків.

_89359396_b3b37565-aaef-4ef3-af85-7ea5aeaa1a1dНа руках Єлизавета II традиційно тримає наймолодшого члена сім’ї – 11-місячну принцесу Шарлотту, доньку герцога і герцогині Кембриджських.

Поруч стоять дворічний принц Джордж, третій у черзі на престол, і дочка Зари Філліпс Міа Тиндалл, яка з гордістю тримає чорну сумку королеви. За спиною Єлизавети II в сірому кардигані – Саванна Філліпс, старша донька Пітера Філліпса, яка на прохання батьків не має титулу і є чотирнадцятою в черзі на престол.

Дівчинка в темній сукні – Леді Луїза, дочка графів Уессекських, одинадцятий претендент на престол. Крайній ліворуч на фото – Джеймс, віконт Северн, син графів Уессекських, десятий претендент на престол. Крайня праворуч – Айла Філліпс, молодша донька Пітера Філліпса.

1На іншому фото королева відображена під час прогулянки по Віндзорському замку з чотирма своїми собаками породи корґі.

2Третій знімок зроблено в неформальній обстановці: королева сидить поруч зі своєю дочкою принцесою Анною.

Варто зазначити, що до 90-річного ювілею королеви BBC опублікувала дев’яносто фотографій Єлизавети II – по одному знімку за кожен рік життя.

Також до 90-річчя Єлизавети II Королівська пошта Великої Британії випустила 10 ювілейних марок. На одній з них також зображені аж чотири покоління спадкоємців британської корони по прямій лінії.

Заходи на честь ювілею королеви триватимуть в країні протягом двох місяців. З 12 по 15 травня в Віндзорському замку відбудеться низка концертів, у яких візьмуть участь сотні артистів.

_89371669_queencakebbcЗазначимо, у 2012 році британський парламент вирішив, що на честь Діамантового ювілею правління королеви Єлизавети II вежа, в якій розташований знаменитий годинник Біг-Бен, буде перейменована на вежу Єлизавети.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ