Дмитро Чернявський, ВО «Свобода»
Дмитро Чернявський

У місті Бахмут Донецької області (колишній Артемівськ) на підконтрольній Україні території 9 червня на зборах трудового колективу школи номер 18 і місцевих жителів ухвалили рішення присвоїти навчальному закладу ім’я загиблого журналіста та прес-секретаря партії «Свобода» Дмитра Чернявського. Про це пише політолог Кирило Сазонов у своєму блозі.

«Коли Росія пригнала до Донецька своїх туристів і активно вербувала здичавілих у Горлівці, Дзержинську та Харцизьку за 200 гривень на мітинги «За Росію», прихильники України в Донецьку вийшли на вулиці. Після роботи, зазвичай о 18 або 19 годині, донеччани збиралися з українськими прапорами», – пише Сазонов.

Українські патріоти збиралися на мирні мітинги, без зброї. І все одно їх було більше за рахунком, ніж проросійськи налаштованих громадян.

«І коли сценаристи зрозуміли, що масовістю ситуацію не переламати, вони озброїли дикунів з туристами і кинули їх проти людей з українськими прапорами. І полилася кров. Чи не перша і не остання, як з’ясувалося пізніше. Кров тих, хто беззбройним вийшов на вулицю з українською символікою. І ввечері на мітингу, коли натовп збройного бидла напав на український мітинг, був убитий молодий чоловік, журналіст і прес-секретар ВО «Свобода» Діма Чернявський. Ножем. Беззбройний на очах донецьких міліціонерів. Ось така історія дворічної давності», – оповідає блогер.

«Сьогодні в Бахмуті його ім’ям називають школу. Ім’ям людини, яка загинула не на війні навіть – його просто зарізали на вулиці озвірілі та здичавілі через український прапор. А там, де пролилася його кров, в центрі Донецька, сьогодні висять російські прапори і портрети Сталіна. Одного з найкривавіших звірів минулого століття. Ну, і до купи цитати «курячого короля» Захарченка, який очолив «ДНР», символіка РФ і недореспублік. Багатьом подобається. Є ті, хто мріє про повернення України, але давайте не брехати – є й інші. Які Україну ненавидять. І це не тільки люди похилого віку, які сумують за «совком», вистачає і молоді. Кров беззбройної жертви не врятувала цю землю і не протверезила жителів», – резюмує Сазонов.

Довідка: Дмитро Чернявський – студент Львівського національного університету ім. Івана Франка, помічник-консультант народного депутата.

Народився 5 березня 1992 року в селищі Артемівське, Артемівського району Донецької області. Він був єдиним сином у родині. Дмитро вважав, що Донбасу потрібно повернути його справжнє – українське обличчя. Мріяв, що рано чи пізно, його рідне місто Артемівськ поверне собі свою історичну назву.

13 березня 2014 року Дмитро став добровольцем у донецькій самообороні, яка ще лише починала створюватися. Серед її завдань була і охорона учасників проукраїнських мітингів за єдність України в Донецьку. Загинув 13 березня 2014 року на площі Лєніна в Донецьку.

20 лютого 2015 року, Дмитро Чернявський отримав звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.

7 травня 2015 року в Бахмуті, на школі №18, в якій навчався Дмитро, на його честь було встановлено меморіальну пам’ятну дошку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ