Курц виступає за пом’якшення санкцій проти Росії

Австрія змінила Німеччину на чолі Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Відомий явно прокремлівською позицією міністр закордонних справ країни Себастьян Курц представить пріоритети австрійського головування у Відні на засіданні постійної ради 12 січня, передає Дзеркало тижня.

Як заявив глава МЗС Австрії, зараз перед організацією стоять три потужні виклики: заплутані кризи і конфлікти, відсутність взаємної довіри між країнами-учасниками ОБСЄ, а також «зростання радикалізації і насильницького екстремізму, особливо серед молоді».

«Австрія готова взяти на себе відповідальність і очолити організацію вдруге протягом двох десятиліть», – заявив Курц.

Глава МЗС Австрії вважає, що ОБСЄ зможе створювати можливості для знаходження варіантів для розв’язання конфліктів на континенті, в тому числі українського конфлікту: «Ми повинні робити все можливе, щоб не допустити подальшої ескалації збройної конфронтації, тому ми повинні працювати з допомогою створених форматів для мирного розв’язання конфліктів у регіоні ОБСЄ».

Раніше міністр закордонних справ Австрії заявив, що після початку головування його країни в ОБСЄ він має намір відвідати Донбас, зокрема райони поблизу Маріуполя. Курц також виступає за пом’якшення санкцій проти Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ