predstavny-k-ssha-v-obsye-daniel-ber
За словами Бера, військові перетнули кордон в пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк»

«Зелені чоловічки» Путіна знову прямують на територію окупованого українського Донбасу. На двох пунктах пропуску на кордоні між Україною та Росією ОБСЄ нарахувала понад 30 тис. осіб в уніформі військового зразка, які перетинали кордон. Про це заявив представник США в ОБСЄ Даніел Бер, передає Радіо Свобода.

Військові перетнули кордон в пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» (Ростовська область Росії). У зв’язку з цим Бер закликав подумати, що діється на інших пунктах пропуску на непідконтрольній Києву частині російсько-українського кордону, де спостерігачів ОБСЄ немає.

Представник США в ОБСЄ підкреслив, що місія попри всі перешкоди, що їх створює Росія, обмежуючи її мандат і обсяг діяльності, все-таки змогла задокументувати і деструктивну діяльність РФ на сході України з метою дестабілізації.

Зокрема, сказав він, Росія вже три місяці взагалі не відповідає на запит ОБСЄ з проханням дозволити спостерігачам виходити за межі цих пунктів пропуску і обходити периметр ззовні.

«Обмеження, які накладає Росія на діяльність спостерігачів, зокрема, перешкоджають саме виявленню осіб у військовій формі, коли ті перетинають кордон на транспортних засобах або коли погана погода», – підкреслив Бер.

«Ми всі знаємо, що коли Росія намагається видати цих людей за цивільних, це очевидна спроба приховати правду: вони їдуть в Україну, щоби воювати», – наголосив він.

За його словами, є дані, що такі особи отримують зброю, коли прибувають на територію України.

Також Даніел Бер додав, що місія в 27 випадках повідомляла про повернення в Росію катафалків з позначкою «вантаж 200», що є позначенням для загиблих військових.

«Це сором, це пляма на совісті Кремля через те, що він не тільки відправляє російських синів гинути в беззмістовній війні, влаштованій без необхідності, але і ганьбить їхню пам’ять тим, що заперечує принесення їх у жертву», – сказав Бер.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ