російські військові на Донбасі
На Донбасі перебувають 42,5 тис. російських військових і бойовиків

Ситуація в зоні АТО залишається напруженою зі збереженням загрози розгортання повномасштабної збройної російської агресії. Про це на засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО заявив міністр оборони України Степан Полторак, передає УНІАН.

«За нашими оцінками, найближчим часом основні зусилля незаконних збройних формувань можуть бути зосереджені, в першу чергу, на створенні так званих «збройних сил самопроголошених ДНР і ЛНР», спроможних самостійно протистояти силам АТО й проводити терористичні акти й наступальні дії», – сказав міністр.

А далі їхньою метою, вважає він, може бути поступове витіснення підрозділів сил АТО із ключових районів та розширення підконтрольних терористам територій, утримання контролю над ділянками державного кордону з РФ для неконтрольованого переміщення загонів і груп бойовиків, підрозділів регулярних російських військ, озброєння та військової техніки, а також запасів матеріально-технічних засобів.

Крім того, міністр оборони повідомив, що вздовж кордону з Україною Росія утримує угруповання у складі близько 55 тис. військовослужбовців. Полторак констатував, що ситуація в зоні АТО «залишається напруженою зі збереженням загрози розгортання повномасштабної збройної агресії з боку Російської Федерації». Міністр також не виключає, що Росія може за кілька років удвічі збільшити чисельність військ у Криму та розмістити ядерну зброю.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ