АТО
Stratfor: у Москви та бойовиків немає причин дотримуватися перемир’я

Ситуація на сході України може ще більше загостритися, вийшовши за рамки збройних сутичок в ході локальних наступів. Про це йдеться у звіті американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor.

«За минулий тиждень ми зафіксували активізацію бойових зіткнень вздовж лінії розмежування в східній Україні, а також повернення важкого озброєння обома сторонами конфлікту назад до лінії фронту», – йдеться у звіті. На думку аналітиків Stratfor, зволікання з виконанням Мінських угод означає, що європейські санкції навряд чи будуть зняті з Росії в січні наступного року, що автоматично позбавляє сепаратистів і Москву причин дотримуватися перемир’я.

«Зафіксовані явні ознаки того, що Москва як і раніше контролює ситуацію в окупованих сепаратистами районах. Нещодавно Донецьк відвідав з візитом високопоставлений російський чиновник, а війська РФ в значній кількості розквартировані в Луганську й Донецьку», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що 6 листопада сепаратисти і українська армія повідомили про відвід від лінії фронту великокаліберних мінометів в околицях Донецька, але мінометні обстріли не припинилися, тож, обидві сторони почали повертати до лінії фронту відведене раніше важке озброєння.

В основному перемир’я порушувалося використанням стрілецької зброї, зокрема, гвинтівок, станкових кулеметів і гранатометів, проте кілька разів були зафіксовані танки і артилерія. «Порушення перемир’я все частішають, що загрожує відновленням широкомасштабних наступальних операцій», – резюмує видання.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ