Арешт
«Діду» загрожує до 8 років заґратування

У Слов’янську поліція затримала бойовика з позивним «Дід». Він називає себе заступником ватажка бойовиків Ігоря Стрєлкова/Гіркіна, передає Українська правда.

Місцевий житель 1952 року брав активну участь у незаконних збройних формуваннях. У квітні 2014 року, знаходячись біля захопленої будівлі Слов’янського відділку міліції, був завербований бойовиком з позивним «Щит». Тоді чоловіку і запропонували обійняти посаду заступника Гіркіна (Стрєлкова) з адміністративно-господарської частини міста Слов’янська.

У  підпорядкуванні «Діда» було 15 людей: слюсарі, сантехніки, електрики, теслярі та інші. Окрім ремонтних робіт на замовлення окупантів, вони проводили незаконний огляд громадян та транспорту. На озброєнні у затриманого був пістолет «Макарова» з боєприпасами, також на його ім’я було виписано посвідчення «стрілка» так званої «ДНР».

Після того, як місто звільнили від бандформувань чоловік на декілька днів залишився в Слов’янську, щоб сховати зброю та своїх підлеглих. Згодом виїхав до РФ.

Одразу після повернення додому його і затримали правоохоронці. Зловмиснику повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України. «Діду» загрожує до 8 років загратування.

Читайте: Екс-ватажок терористів Стрєлков запроваджував у Слов’янську сталінські закони

БЕЗ КОМЕНТАРІВ