3
На сьогодні збереглося не більше кількох примірників цього видання

Оргaнізaція «Фонд зaхиcту пaм’яток іcторії і культури» заявила, що отримала у користування давню книгу 1864 року «Украінськи приказки, прислівъя и таке инше» («Українські приказки, прислів’я і таке інше») з рук приватного колекціонера з Херсонщини. Про це повідомляє портал kherson.net.ua.

Автор книги Матвій Номис – український етнограф, фольклорист, письменник і педагог, укладач і видавець одного з найповніших і найавторитетніших зібрань-антології українського усного фольклору малих жанрів.

Видання являє собою велику історичну, культурну та наукову цінність. Книгa колекційна і дуже рідкісна. На сьогодні збереглося не більше кількох примірників того часу.

«У книзі зібрано і описано мудрість Українського народу в тисячах прислів’їв, загадок, висловів. Орфографія староукраїнської мови має дуже зацікавити лінгвістів», – написав на своїй сторінці у Facebook керівник «Фонду зaхіcту пaм’яток іcторії і культури» Олексій Карпенко.

12Зараз фонд готує видання, яке буде точною копією оригіналу. Ці примірники перейдуть у власність бібліотек, музеїв, наукових інститутів.

Довідка: Матвій Терентійович Номис (справжнє прізвище Симонов) протягом життя збирав цінні матеріали про народний побут, звичаї та обряди, записав чимало зразків усної народної творчості. Друкуватися почав 1858 року. Опублікував кілька статей про українські народні звичаї та обряди. Співпрацював з часописами «Русская Беседа», «Основа», «Киевская старина» тощо.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ