KHort_rask1
Вчені очікують на нові сенсаційні археологічні відкриття

У Запоріжжі на острові Хортиця в балці «Генералка-2» завершились археологічні розкопки пам’ятника історії та архітектури, кам’яного культового комплексу ямкової культури, аналогів якого, на думку експертів, немає в усьому світі. Про це повідомляє Запорозька Січ.

Схожі культові об’єкти знайшли в Португалії та країнах Азії, але, на відміну від Запоріжжя, вони були без захоронень. А в Запоріжжі археологічна експедиція громадської організації «Нова археологічна школа» разом з науковцями Національного заповідника «Хортиця» розкопали багато справжніх артефактів.

Цей культовий комплекс одношаровий і складається з восьми ровів, які утворюють своєрідне кільце. На думку істориків, цей культовий комплекс дуже відрізняється від святилища-обсерваторії, відкритої з протилежного боку острова Хортиця раніше, через повну відсутність системного каміння. Комплекс має діаметр шість-сім метрів, заповнений керамікою, кістками та камінням.

За даними археологів, цей об’єкт непередбачуваний. Його копають з 2000 року і щоразу знаходять щось нове. Культовий кам’яний комплекс у балці «Генералка» настільки великий, що за 16 років розкопали лише чверть території. Природно, що вчені очікують на нові сенсаційні археологічні відкриття.

Нагадаємо, раніше на острові Хортиця знайшли меморіальне поховання вождя або жерця великого племені, яке науковці датують третім тисячоліттям до нашої ери.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ