kuca2
Знахідку виявили на невеликій глибині під шаром асфальту, що його поклали в радянські часи

На острові Хортиця археологи виявили унікальний об’єкт бронзової доби. Він розташований на високому скелястому плато, поблизу русла Старого Дніпра. Про це повідомляється на сайті Національного заповідника «Хортиця».

Знахідку виявили на невеликій глибині під шаром асфальту, який поклали в радянські часи. Об’єкт являє собою комплекс кам’яних закладок, різних розмірів і форм. Під ними, в ямах, виявлена ліпна посудина зрубної культури. Згідно з попереднім аналізом, комплекс був побудований близько 3500 тисяч років тому для проведення культових обрядів.

kuca1Як повідомляв Інформаційний Акцент,  раніше на острові Хортиця в балці «Генералка-2» завершились археологічні розкопки пам’ятника історії та архітектури, кам’яного культового комплексу ямкової культури, аналогів якого, на думку експертів, немає в усьому світі.

Схожі культові об’єкти знайшли в Португалії та країнах Азії, але, на відміну від Запоріжжя, вони були без захоронень. А в Запоріжжі археологічна експедиція громадської організації «Нова археологічна школа» разом із науковцями Національного заповідника «Хортиця» розкопали багато справжніх артефактів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ