Зонд досліджує "українську" комету
Зонд досліджує «українську» комету

На поверхні комети Чурюмова-Герасименко, яку відкрили українські вчені, астрономи знайшли 120 ділянок площею в кілька квадратних метрів, які приховують під собою водяний лід. Свої припущення науковці вже підтвердили лабораторними експериментами.

Як повідомляє tsn.ua, відкриття льодяного покриву на кометі стало можливим завдяки інструменту «OSIRIS» станції Rosetta. Так, апарат знайшов 120 ділянок, яскравість яких у десять разів вище, ніж в середньому на решті поверхні комети. Вчені вважають, що ці плями утворені водяним льодом. Свої висновки дослідники підтвердили лабораторними експериментами, моделюючими поведінку змішаного з мінералами водяного льоду під дією світла. Асторноми стверджують, що світлі та вільні від пилу крижані ділянки комети могли утворитися 6,5 років тому на неосвітлених світлом ділянках під час її останнього зближення з Сонцем.

Зазначимо, що місія Rosetta координується НАSА. Отримані у ході дослідження дані необхідні для пояснення процесів еволюції Сонячної системи і появи води на Землі. До речі, посадка на поверхню комети 67P/Чурюмова-Герасименко зонда «Philae» 12 листопада 2014 року стала першою посадкою тіла з Землі на ядро комети.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ