Каталонія незалежність
На виборах в Каталонії перемогли прихильники незалежності від Іспанії

Каталонська коаліція «Разом «за» (Junts pel Si), яка виступає за вихід цієї автономної області зі складу королівства, отримує 62 крісла зі 135 у місцевому парламенті в результаті підрахунку майже всіх бюлетенів за підсумками виборів, які відбулися в неділю в Каталонії, передає ТАСС з посиланням на El Pais. Водночас коаліція не змогла отримати абсолютну більшість у парламенті.

Коаліція «Разом «за» утворилася в результаті союзу партії «Демократична конверґенція Каталонії»(ДКК), «Лівих республіканців Каталонії» (ЛРК) і декількох організацій, що підтримують незалежність автономії. Представники коаліції заявляли, що в разі перемоги на виборах, вони почнуть процес виходу зі складу Іспанії. Раніше ДКК і ЛРК були конкурентами, їх об’єднувало лише прагнення до незалежності Каталонії. Союз партій став вимушеним заходом– у зв’язку з розумінням, що окремо вони не зможуть розраховувати на перемогу на виборах.

Проте, для того, щоб отримати абсолютну більшість у парламенті, «Разом «за» необхідний союз з Альтернативою народної єдності, яка теж підтримує вихід Каталонії зі складу Іспанії. У разі об’єднання зусиль, у прихильників незалежності будуть 72 крісла в парламенті. При цьому, як раніше було оголошено «Разом «за», новий уряд має очолити чинний лідер області Артур Мас.

Лідер ЛРК Оріол Жункерас і Артур Мас, підбиваючи підсумки, заявили, що каталонці, голосуючи на виборах, підтримали вихід зі складу Іспанії. Проте, кандидат від владної Народної партії (НП) Ксав’є Альбіоль висловив упевненість, що «більшість каталонців виступили проти виходу» зі складу Іспанії. Його заява базується на результатах виборів – справа в тому, що прихильники незалежності в цілому заручилися підтримкою менш ніж 48% респондентів (коаліція «Разом «за» отримала 39,57%, а Кандидатура народної єдності – 8,21% голосів).

В офісі НД в Мадриді заявили, що уряд не допустить відділення області від королівства. Раніше міністр закордонних справ країни Хосе Мануель Гарсія Маргальо підкреслив, що проголошення незалежності в односторонньому порядку «заборонено конституцією Іспанії та конституцією будь-якої іншої держави». У зв’язку з цим глава МЗС уточнив, що, якщо Каталонія вирішить вийти зі складу королівства, «це не матиме жодної юридичної сили, а також не буде визнано ані ЄС, ані ООН».

Спочатку влада Каталонії збиралася провести 9 листопада референдум про майбутнє автономної області, проте Конституційний суд країни заблокував на п’ять місяців дію декрету про проведення референдуму і указу влади Каталонії про підготовку до нього.

Каталонія є одним із найрозвиненіших регіонів Іспанії. На долю автономної області припадає близько чверті всіх надходжень до бюджету Іспанії.

Читайте: Каталонія балансує між незалежністю та втратою регіональної автономії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ