хамелеон
Кожний різновид пантерного хамелеона проживає на своїй території Мадагаскару

Команда біологів зі Швейцарії провела масштабну експедицію на острові Мадаґаскар, під час якої виявили 11 невідомих різновидів пантерного хамелеона. Вчені зробили висновок про існування більше десятка видів однієї ящірки завдяки глибокому генетичному аналізу. Про це повідомляє Лента.Ру.

Під час дослідження біологи зробили фото 324 пантерних хамелеонів, що живуть у різних частинах острова, та зробили забір крові ящірок. Після ретельного аналізу зображень та мітохондріальної та ядерної ДНК учені встановили наявність обмеженого потоку генів між географічно розділеними групами тварин. Так, хамелеони, котрі проживають поруч, мають однакові гени. У той час, як їхні родичі з іншого району Мадаґаскару відрізняються і генетично, і забарвленням.

Також біологи встановили, що схрещування між різними видами хамелеонів відбуваються вкрай рідко, оскільки кожен вид живе на обмеженій території. Це все дало підстави вченим Женевського університету чітко розділити різні популяції ящірок на 11 видів пантерного хамелеона.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ