вибори
Депутатами Київської облради можуть стати кандидати п’яти партій, серед яких одна непарламентська

До Київської обласної ради на місцевих виборах станом на 1 жовтня проходять 5 партій. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного компанією USS Research з 24 по 29 вересня, передає УНН.

Так, якби місцеві вибори відбувалися наприкінці вересня, виборчий бар’єр подолали б чотири парламентські партії та нова політична сила «Наш край». Серед тих, хто прийде на голосування і вже визначився з вибором, найбільше голосів набрав «Блок Петра Порошенко-«Солідарність» (лідер Лев Парцхаладзе) – 26,4%. На другому місці «Батьківщина» (Костянтин Бондарєв) – 15%, на третьому – «Об’єднання «Самопоміч» (Ірина Сисоєнко) – 11, 4%. Четверте місце – у «Радикальної партії Олега Ляшка» (Сергій Скуратовський) з результатом 8,1%. Замикає п’ятірку партія регіональних еліт «Наш край», яку очолює Ярослав Добрянський – за неї готові проголосувати 7,9% опитаних.

Якщо говорити про підтримку партій в цілому, то рейтинг БПП «Солідарність» становить 13,4%, «Батьківщини» – 7,6%, «Об’єднання «Самопоміч» – 5,8%. За партію Ляшка готові віддати свої голоси 4,3% респондентів, за «Наш край» – 4,0%. Решта учасників набирають менше 4% голосів. Разом з тим понад третина опитаних (37,6%) ще не визначилась, кому віддати свій голос на виборах у жовтні.

Під час вибору партії та кандидата для виборців першочергове значення має особа кандидата (48,1%) і лише потім партія, від якої він балотується (22,5%).

За словами заступника директора Агентства моделювання ситуацій Олексія Голобуцького, результати опитування підтверджують тезу про те, що великі партії на місцевих виборах діють за технологіями виборів парламентських. Так, зазначив експерт, замість конкретних стратегій розвитку регіонів виборцям пропонують загальнонаціональні гасла, а замість управлінців і господарників висувають в кандидати політичних зірок.

«Людям представляють не команду, а лідера списку. Перша у списку «Самопомочі» – нардеп Ірина Сисоєнко, партії Ляшка – нардеп Сергій Скуратовський, «Батьківщини» – екс-депутат Костянтин Бондарєв. Решта претендентів на мандати – «коти у мішках», – заявив експерт.

Як відомо, місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ