У Росії знищили будинок, в якому жив Шевченко
У Росії знищили будинок, в якому жив Шевченко

Будинок, в якому перебував під час заслання Тарас Шевченко, знищили у російському Оренбурзі. Про це повідомив віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко, передає Українська правда.

«У місті Оренбург, РФ, знищено будинок, де перебував Тарас Шевченко під час заслання, яке йому влаштував тодішній російський цар. Теперішній російський «цар», президент Путін, напевне, хоче знищити і пам’ять про Шевченка», – заявив Кириленко.

«Попри той факт, що будинок був пам’яткою архітектури національного значення і мав відповідний охоронний номер, він зруйнований повністю. На його місці побудований об’єкт інфраструктури – паркова для приватного банку. Це порушення не тільки національного законодавства – це їхня внутрішня справа, – але й усіх міжнародних норм», – додав міністр.

Через це Мінкульт та МЗС звернуться до ЮНЕСКО та інших міжнародних пам’яткоохоронних організацій, щоби вони відреагували на ці дії РФ.

23Як відомо, Тараса Шевченка відправили на заслання до Оренбурга в 1847 році, де поет прожив у казематах Орської фортеці понад півтора року з забороною писати і малювати. Деякий час Шевченко проживав не в казематах, а на так званих «вільних квартирах».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ