батальйон «Донбас»
Батальйон «Донбас» повертається в зону АТО, щоби боронити Маріуполь

Бійці батальйону «Донбас» повертаються до бойових завдань в зоні АТО. Після відводу з Широкиного це, по суті, перший вихід бійців ближче до лінії зіткнення, пише ТСН.

Нове завдання для батальйону полягає в облаштуванні додаткових КПП і чергуванні в районі другої лінії оборони під Маріуполем. У зв’язку з цим на базі батальйону «Донбас» під Маріуполем бойова готовність номер один.

Майже місяць бійці були в тилу, але напередодні виїхали в напрямку передової. Бойові офіцери не приховують розчарування, оскільки комбат «Донбасу» погодився сформувати батальйон, як штурмовий. Наразі він перебуває під управлінням Нацгвардії, тому з’явилися нові функції. «З першого числа у нас великі навчання з відпрацювання злагодженості особового складу. Ми готуємося з інструкторами – штурм, зачистка будівель, об’єктів», – розповів комбат «Донбасу» Анатолій Виноградський.

Нагадаємо, 23 липня лідери «нормандської четвірки» домовились до 3 серпня знайти рішення щодо виведення українських військових з Широкиного (під Маріуполем), яке має увійти до 30-кілометрової демілітаризованої буферної зони. У зв’язку з цим бійці батальйону отримали наказ залишити Маріуполь і відійти в Запорізьку область.

26 липня командувач сектору «М» генерал-майор Ігор Федоров заявив, що ймовірне входження п’ятисоттисячного Маріуполя в 30-кілометрову буферну демілітаризовану зону не означає виведення звідти сил АТО. Наступного дня Президент Петро Порошенко наголосив, що буферна зона на лінії зіткнення не включає місто Маріуполь.

29 липня голова Донецької військово-цивільної обласної держадміністрації Павло Жебрівський заявив, що в Генштабі розробили механізм, який дозволить убезпечити Маріуполь від нападу. За його словами, з території навколо Широкиного відводять лише важку техніку, відходити із стратегічних висот військові не збираються. Жебрівський також зазначив, що після демілітаризації Збройним Силам знадобиться близько 15 хвилин, щоб у разі наступу окупантів знову повернутися на свої позиції в Широкине, де наразі дислокується бригада морських піхотинців.

Читайте: Семенченко – про наказ залишити Маріуполь: «Біг по граблях – улюблений вид спорту керівництва України» (фото)

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ