оборонний бюджет
РНБО рекомендує Кабміну надати на оборону в 2016 році щонайменше 100 мільярдів

Рада національної оборони та безпеки України рекомендує Кабінету Міністрів забезпечити рівень видатків на сектор безпеки і оборони у 2016 році в обсязі 5% від ВВП. Як поінформували 11 листопада у прес-службі РНБОУ, на засіданні ради розглянули оборонний бюджет України.

«Сьогодні в ході засідання РНБОУ було розглянуто бюджет сектора безпеки і оборони на 2016 рік. За результатами обговорення було рекомендовано КМУ забезпечити рівень видатків на сектор безпеки і оборони, відповідно до Стратегії національної безпеки та Військової доктрини, в обсязі 5% від ВВП. З них не менше 3% видатків передбачено на оборонний сектор», – наголосили у Радбезі.

У цьому зв’язку зазначається, що фінансування, передбачене із загального фонду Державного бюджету, становитиме щонайменше 100 млрд. грн. Також планується додаткове фінансування зі спецфондів та залучення ресурсів під державні гарантії. У РНБОУ заявили, що державне оборонне замовлення на 2016 рік буде затверджене після ухвалення Верховною Радою закону про державний бюджет. На засіданні були визначені пріоритетні стратегічні військові програми щодо розробки та виготовлення сучасного озброєння та військової техніки для включення їх до державного оборонного замовлення на 2016 рік.

«В ході обговорення цього питання учасники наголосили, що державне оборонне замовлення на 2016 рік буде затверджене без зволікань одразу після ухвалення парламентом закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік», – наголосили у РНБО. Також у прес-службі зазначили, що в таємному режимі було розглянуто питання про невідкладні заходи з удосконалення системи протиповітряної оборони України та розбудови аерокосмічної розвідки.

У свою чергу, Президент Петро Порошенко, на засіданні Ради національної безпеки і оборони України, присвяченому питанню фінансування сектору оборони та безпеки в наступному році, назвав підвищення зарплат військовослужбовців одним з головних пріоритетів у фінансуванні оборони країни. Президент також нагадав, що в Стратегії національної безпеки фінансування потреб безпеки і оборони визначено на рівні не менше 5% ВВП. Згідно Воєнної доктрини, безпосередньо на оборону має витрачатися щонайменше 3% ВВП. За словами Президента, заплановані витрати на оборону виходять із відносно оптимістичного прогнозу розвитку ситуації на Сході.

Голова держави особливо привернув увагу до того факту, що наші затрати на оборону мінімум у 20 разів нижчі за аналогічні видатки Росії. «Наступного року, як в цьому і в минулому, ми будемо комбінувати військові зусилля з дипломатичними і обов’язково переможемо. Бо ніхто не може зрівнятися з українцями у бойовому дусі, патріотизмі, вишколі, моральному дусі», – зауважив він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, американський Сенат 10 листопада затвердив перероблений проект бюджету на оборонні потреби США, який передбачає, зокрема, надання 300 мільйонів доларів у якості військової допомоги для України.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ