електрика
На одній з пошкоджених кримських електроопор почалися відновлювальні роботи

У с. Чонгар завершився перший етап переговорів між учасниками блокади Криму та представниками ДП «НЕК «Укренерго». Згідно з досягнутими домовленостями, розпочались відновлювальні роботи на ПЛ 220 кВ «Каховська-Титан». Про 24 листопада повідомили в прес-службі НЕК «Укренерго».

«Сьогодні вранці бригада Херсонських магістральних мереж Південної енергосистеми ДП «НЕК «Укренерго» прибула на місце пошкодження опори вказаної лінії. Наразі проводиться розчистка території, демонтаж зруйнованої опори та триває підготовка до встановлення нової опори. Вже пробурена яма для її встановлення, на завтра запланований монтаж конструкції та проводів на опорі та роботи на сусідніх опорах, що нахилилися внаслідок розрізання проводів протестувальниками. Виправлення цих опор заплановане на 26 листопада», – повідомили у прес-службі.

Також там додали, що питання про підключення ПЛ 220 кВ «Каховська-Титан» вирішуватимуть на кінцевій стадії переговорів при підписанні сторонами (ремонтниками і учасниками блокади Криму) відповідного протоколу.

Тим часом через відключення електрики в Криму подорожчали свічки, генератори і батарейки. У Сімферополі парафінова свічка середнього розміру 23 листопада коштувала від 40 рублів (тоді як 22 листопада – 20 рублів). Також в АРК подорожчали батарейки: якщо кілька днів тому комплект коштував 10 рублів, тепер такий самий – 50 рублів (близько 14 гривень, – ред). Найбільший розрив у цінах – у генераторів. За повідомленням кримчан, у різних торговельних точках у Криму ціна на генератори коливається від 17 тисяч рублів до 39 тисяч рублів. У середньому з моменту відключення електропостачання в Криму ціна на генератори збільшилась на п’ять тисяч рублів. Для порівняння, рік тому аналогічні генератори коштували 10-14 тисяч рублів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у знеструмленому Криму продовжують підсвічувати бігборди з Путіним. Нагадаємо, учасники блокади окупованого Криму заявили, що дозволять відремонтувати ЛЕП на Херсонщині за умови перерізання проводів, якими електроенергія може надходити на півострів Крим.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ