politsiey-s-ka-misiya-obsye
Озброєна місія ОБСЄ гарантуватиме безпеку як під час виборчого процесу, так і в перехідний період

Учасники «нормандської зустрічі» домовилися, що в окупованих районах Донецької та Луганської областей працюватиме поліційна місія ОБСЄ. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Домовилися також про те, що ніхто не буде перешкоджати діяльності ОБСЄ. Для забезпечення підготовки до майбутніх місцевих виборів, коли безпекові умови дадуть нам можливість проводити ці вибори. Ми зараз зробимо спробу для того, щоби запровадити озброєну, ми її називаємо поліцейською, місію ОБСЄ, яка забезпечуватиме безпеку як під час виборчого процесу, так і в перехідний період», – заявив президент Порошенко.

«Можу окремо наголосити, що російська сторона також підтримала необхідність запровадження озброєної поліцейської місії ОБСЄ», – підкреслив глава держави.

Він також зазначив, що обговоренню безпекових питань нині була присвячена левова частина переговорів.

«Чітко наголошено, що всі складові безпекових питань Мінських угод є складовою частиною «дорожньої карти» і плану імплементації. Мається на увазі виведення іноземних військ, безперешкодний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї окупованої території – йдеться і про лінію зіткнення, і до місць відведення техніки, і щодо неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону».

Президент зауважив, що під час обговорення питання розведення військ було досягнуто домовленості про те, що після завершення розведення сил на трьох попередніх ділянках у Золотому, Петровському і Станиці Луганській, мають бути встановлені постійно діючі моніторингові пости ОБСЄ. Після цього розпочнуться перемовини про визначення наступних чотирьох місць для розведення.

«Українська сторона наполягала, щоби серед цих чотирьох пунктів обов’язково було Дебальцеве як місце, де ми маємо забезпечити демілітаризацію цього району. Оскільки, згідно з меморандумом від 19 вересня та 12 лютого, ця територія була під контролем українських військових», – наголосив Порошенко.

За словами глави держави, під час зустрічі також акцентувалася увага на питанні звільнення українських заручників – як тих, які утримуються на окупованих територіях, так і тих, які незаконно вивезені й утримуються у Росії.

«Ми згадували про всіх заручників, які незаконно утримуються на території Російської Федерації, включаючи Сущенка, Кольченка, Сєнцова і багатьох інших. Але мова йшла і про тих заручників, які незаконно утримуються на окупованій території. Ми наголошували на тому, що першим кроком має бути забезпечено безперешкодний доступ адвокатів, консула і представників Міжнародного комітету Червоного Хреста», – додав президент.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, лідери «нормандської четвірки» узгодили «дорожню карту» імплементації Мінських домовленостей.

Нагадаємо, переговори лідерів країн «нормандської четвірки» (Україна, Німеччина, Франція і Росія) пройшли в Берліні 19 жовтня. Екс-представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з питань Донбасу Роман Безсмертний висловив думку, що зустріч може стати останньою для «нормандської четвірки» в нинішньому форматі, або і взагалі останньою в рамках нормандського формату.

Перед зустріччю «нормандської четвірки» у Берліні пройшли тристоронні переговори лідерів України, Німеччини та Франції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ