Меморіальне поховання вождя
Меморіальне поховання вождя

Унікальну пам’ятку культури виявили археологи на острові Хортиця на Запоріжжі. Меморіальне поховання вождя або жерця великого племені науковці датують третім тисячоліттям до нашої ери. На схилі Дніпра археологи розкопали кам’яну кладку у формі великого кола. Під нею людські рештки, яким, за попередніми розрахунками, понад 4 тисячі років. Навколо знайшли багато фрагментів керамічного посуду та обвуглених кісток тварин, передає 5 канал.

Поховання відносять до так званої ямної культури кінця мідного віку та раннього бронзового віку. Кочівники тих часів, кажуть науковці, пересувалися Євразією кіньми та возами, мали багато свійської худоби та мігрували з території сучасної Індії на Британські острови.

Археологи переконані, що знайшли поховання великого вельможі, бо простих смертних не ховали з такими почестями. Виявлені кам’яні пантеони, навколо яких викопаний рів зі стовпами та місце для жертвоприношень. Археологи вели розкопки тут уже кілька років, проте лише зараз збагнули значущість знахідки.

Науковці кажуть, щоб достеменно з’ясувати усю історію поховання бронзового періоду, на розкопки їм знадобиться щонайменше 20 років.

Читайте:На Поштовій площі таки з’явиться музей вулиці часів Київської Русі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ