cbcb58ac2e496207586df2854b17995f
14 жовтня ВО «Свобода» проведе «Марш слави героїв»

Партія «Свобода» та громадська організація «Цивільний корпус «Азов» проведуть багатолюдні марші в Києві з нагоди Дня захисника України та свята Покрови. Заявки-повідомлення від організаторів надійшли в мерію, передає прес-служба КМДА.

Участь у ході 14 жовтня візьмуть до 20 тисяч осіб. Учасники зберуться біля пам’ятника Тарасу Шевченку (парк Шевченка) та рушать вул. Володимирською, бульваром Шевченка, вул. Хрещатик, Майданом Незалежності, вул. Михайлівською до Михайлівської площі. Марш розпочнеться о 15.00. На Михайлівській площі «Свобода» організує концерт, що розпочнеться о 17.00.

На офіційному сайті «Свободи» анонсовано проведення найближчої п’ятниці «Маршу слави героїв» до 74-ї річниці створення Української Повстанської Армії. Зазначається, що захід розпочнеться урочистим вічем біля столичного пам’ятника Шевченку (о 15.00), після чого колона пройде бульваром Шевченка і Хрещатиком.

Своєю чергою ГО «Товариство сприяння Збройним силам України та Військово-морського флоту «Цивільний корпус «Азов» організовують марш і мітинг за участю 5 тисяч осіб. Збір відбуватиметься біля монумента «Батьківщина-мати» о 17.00. Згідно із заявкою хода пройде за маршрутом: вул. Лаврська – Мазепи – Грушевського – Європейська площа – Хрещатик – Михайлівська – Володимирський проїзд – Софійська площа.

Також в Департаменті повідомили, що 14 жовтня на Майдані Незалежності та вул. Хрещатик працюватимуть фотовиставка ГО «Азов-прес» та ГО «Організація української молоді «Джура», а також інформаційна виставка «Воїни. Історія українського війська» (Українського інституту Національної пам’яті).

Свої святкові заходи до Дня захисника України цього дня має намір організувати ГО «Розвиток заради майбутнього» на території від Софійської до Михайлівської площі, вул. Хрещатик, Майдані Незалежності (упродовж дня).

ГО «Всеукраїнське об’єднання «Коло. Медіа» проведе на Майдані з 12.00 захід «Козацький вишкіл».

Ще одний марш під назвою «На Покрову – стань за мову» за участю 100 осіб заявлено на 14 жовтня від ВО «Рух захисту української мови». Учасники пройдуть від вул. Хрещатик по бульвару Шевченка до пам’ятника Шевченку (13.00-15.00).

Надійшла заявка також від ініціативної групи на проведення цього дня на Майдані Незалежності мітингу щодо порушення прав учасників АТО. Захід заплановано розпочати орієнтовно о 12.00. Кількість людей, що візьмуть участь, не вказується.

Нагадаємо, 14 жовтня в Україні відзначають кілька свят – свято Покрови, день створення УПА та День українського козацтва. Цього дня, починаючи з 2005 року, в містах України відбуваються марші та мітинги українських націоналістів.

Президент Петро Порошенко 2014 року підписав указ, згідно з яким щорічно 14 жовтня відзначатиметься День захисника України. Верховна Рада зробила цей день вихідним.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ