ВРУ
Проект реформування передбачає нову модель підготовки законів, оптимізацію парламентських комітетів

Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй запустили проект з реформування українського парламенту. У церемонії відкриття взяв участь голова ВРУ Андрій  Парубій, голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський та постійний представник ПР ООН в Україні Ніл Уокер, передають Українські новини.

«Це дуже важливий проект, спрямований на підтримку української Верховної Ради, реформу внутрішньої структури та якість українського законодавства», – сказав Томбінський.

За словами посла, для реформування Ради місія Європейського парламенту з оцінки потреб розробила  цілий комплекс рекомендацій.

Проект буде спрямований на посилення спроможності Ради розробляти якісне законодавство і контролювати його здійснення. Його ключовими пріоритетами є посилення професійних здібностей співробітників секретаріату та комітету Ради для надання ефективних послуг парламенту і депутатам.

За словами Томбінського, в секретаріат і комітет Ради будуть залучені місцеві та міжнародні експерти.

Проект передбачає нову модель підготовки законопроектів, реструктуризацію та оптимізацію функціювання парламентських комітетів, спрощення процедури ухвалення законопроекту, експертну підтримку, підтримку впровадження напрямків плану «Відкритий парламент», впровадження інструменту участі громадян у законодавчих процесах.

Загальний бюджет проекту – 1,3 млн. євро.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ