вибори
У Рівненській області переміг кандидат, що помер напередодні виборів

Курйозний випадок стався на місцевих виборах у Сарненському районі на Рівненщині. Депутатом районної ради обрали «мертву душу». Кандидат від партії «Батьківщина» Іван Тотовицький помер за 5 днів до голосування. Але в бюлетенях навпроти його прізвища ніхто не поставив відмітку «вибув», повідомляє Сегодня.

Парадокс ситуації в тому, що вже мертвий кандидат здобув перемогу в окрузі – за нього проголосували найбільше виборців. «Похорон був у четвер, це за три дні до виборів. Але представники їхньої політсили просили людей проголосувати за кандидата. Пояснювали, що таким чином можна віддати останню данину померлому. Сьогодні подивилися на протоколи і побачили, що небіжчик став переможцем», – розповів заступник керівника Сарненського штабу БПП «Солідарність» Анатолій Івашкевич.

Спочатку думали подати скаргу на дії опонентів. Але після консультації з юристами – відмовилися. «Районна виборча комісія замість померлого оголосить депутатом наступного за списком кандидата від «Батьківщини». Тому немає сенсу піднімати скандал, адже виборці все одно підтримали цю політсилу на окрузі», – резюмував пан Івашкевич.

Як відомо, 25 жовтня в Україні за новим законодавством відбулися місцеві вибори. Вибори пройшли у всіх регіонах країни, крім Маріуполя, Красноармійська та Сватового, а також територій, визнаних тимчасово окупованими – АР Крим, міста Севастополя, а також частини Донецької та Луганської областей.

Явка виборців склала 46,62%. Вдень 26 жовтня ЦВК почала публікувати результати виборів.

Читайте: Чинний голова Хмельницького позмагається у другому турі виборів із «свободівцем» Симчишиним

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ