Дата впровадження безвізового режиму не визначена
Дата впровадження безвізового режиму не визначена

Саміт Східного партнерства, а також усі держави-члени та органи влади ЄС погодилися, що полегшення візової політики та обмежень у пересуванні є «ключовою метою» партнерства. Про це йдеться у декларації саміту, повідомляє «Європейська правда».

«Учасники саміту підтверджують, що підвищення мобільності громадян в безпечному та добре керованому середовищі лишається ключовою метою Східного партнерства. Це призведе до легших та частіших подорожей, бізнес-контактів та контактів між людьми», – йдеться в документі.

Як і очікувалося, Євросоюз відмовився виконувати прохання Києва та фіксувати в документах саміту можливу дату впровадження безвізового режиму. Між тим у заяві саміту згадано про те, що Україна може виконати План дій візової лібералізації вже в 2015 році. На практиці це означає, що за якісної роботи Києва візи може бути скасовано в 2016 році.

Також у декларації саміту є фраза, яка, як вважають в МЗС, поліпшує переговорну позицію Києва щодо скасування віз. Євросоюз визнав, що у разі виконання вимог ПДВЛ, Єврокомісія автоматично звернеться до країн-членів щодо скасування візового режиму.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ