У Нью-Йорку з’явився напис-інсталяція про Україну без Леніна
У Нью-Йорку з’явився напис-інсталяція про Україну без Леніна

В одному з найпопулярніших місць світу – на Таймс-Сквер у Нью-Йорку –з’явилася світлова інсталяція «Ukraine tries adapting to life without Lenin» («Україна намагається адаптуватися до життя без Леніна»). Автором інсталяції є місцевий художник Вальдемарт Клюзко, пише newsru.ua.

«Щоби запустити цю стрічку, потрібно було прожити 2014-й і половину 2015 року. Я був свідком, як у Києві падав ідол, а потім цю акцію підхопили інші міста. Україна змінюється для багатьох у свідомості та у фізичних аспектах. Довго не було справи до комуністичної клоунади, і ми всі звикли, що «совкові» символи живуть серед нас, а комуністи роблять собі піар, лобіюють свою потрібність і важливість, розповідаючи про «єдиний радянський народ», – зазначив Клюзко.

Художник упевнений, що для американців і для всіх гостей Нью-Йорка ця інформація – сигнал про те, що Україна оновлюється, і їй час попрощатися з СРСР. «Ми вже не є тим місцем, що залишилося після розпаду «совка», ми самостійні й можемо вирішувати самі за себе», – додає він.

Для розміщення своєї мистецької акції він обрав Таймс-сквер, оскільки вважає це місце справжнім постійно діючим Майданом, де вдень і вночі –тисячі людей. «Тут різні люди з розплющеними очима, готовими все побачити», – додав Клюзко.

Нагадаємо, 21 травня набув чинності закон про заборону пропаганди комуністичного й націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхньої символіки в Україні.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Музей народного побуту та архітектури у Пирогові під Києвом готовий надати території для розміщення демонтованих радянських пам’ятників.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ