Порошенко
Дослідники вважали негативними згадки, «де президента прямо чи дотично критикують»

На провідних вітчизняних телевізійних каналах обсяг критичних згадувань про чинного президента України Петра Порошенка становить 1-2%. Про це йдеться у соціологічному дослідженні, передає VoxUkraine.

Зокрема, фахівці досліджували контент підсумкових інформаційно-аналітичних програм кожної з чотирьох найбільших телегруп:

«1+1», 19.30 «ТСН: Телевізійна служба новин»;

«Інтер», 20.00 «Подробности»;

«Україна», 19.00 «События»

ICTV, 18.45 «Факти тижня» з Оксаною Соколовою.

Для аналізу автори звіту зібрали розшифровки всіх передач з моменту інавгурації Порошенка (7 червня 2014-го) до липня 2016 року. На меті мали визначити у якому контексті найрейтинговіші телеканали згадують президента. За одиницю пошуку взяли прізвище «Порошенко» у різних відмінках. Згадки блоку Порошенка виключили з отриманих результатів.

Дослідники вважали негативними згадки, «де президента прямо чи дотично критикують».

Приміром, згадки про політичне минуле Порошенка (зокрема, про роль у заснуванні «Партії регіонів» та роботу в уряді Азарова) також є негативними, хоч і не містять прямої критики.

До таких тем належала кадрова політика президента (коли йшлось про кумівство), невиконання обіцянок, звинувачення у бездіяльності та закиди щодо авторитарності президента.

Виявилось, що у підсумкових тижневих новинах на каналі «1+1» прізвище Порошенка згадувалося 768 разів. Із них лише 17 згадок можуть бути оцінені як критичні чи негативні.

Телеканал «Інтер» у підсумковій тижневій програмі «Подробности» за два роки згадав Порошенка 803 рази. 20 із згадок можна класифікувати як такі, що мають критичний відтінок.

624 рази згадали прізвище Порошенка у підсумковій передачі «События» на телеканалі «Україна». 9 – можна умовно назвати критичними.

На ICTV у програмі «Факти тижня» з Оксаною Соколовою прізвище Порошенка згадали 742 рази. 18 з них – у негативному світлі.

Дослідники взяли для порівняння подібне дослідження про президента США Барака Обаму проведене Media Monitor. У ньому проаналізували згадки протягом першого року президентства Обами у вечірніх випусках топ-телеканалів (ABC, CBS, NBC), а також на перших шпальтах газет New York Times, Newsweek та Time.

Виявилося, що тональність висвітлення президента у популярних ЗМІ була майже ідеально збалансована – 52% згадувань Барака Обами були позитивними.

На опозиційному до президента республіканському каналі FOX баланс був очікувано порушений – у 79% Обаму згадували у негативному ключі.

Читайте: Порошенко нарощує електоральний рейтинг – опитування

БЕЗ КОМЕНТАРІВ