парад
Проведенням параду український народ віддасть шану військовим, вважає президент

На військовому параді в Києві з нагоди Дня Незалежності України не буде техніки із зони АТО. Про це заявив журналістам президент Петро Порошенко на базі Навчального центру Повітряно-десантних військ ЗСУ в Житомирі, передає УНІАН.

«Тепер щодо техніки: ви зможете самі переконатися, що вся техніка, яка має бути на фронті, вона буде на фронті. Більше того, значна частина техніки прямо перед Днем незалежності буде безпосередньо в зоні АТО передана у війська», – запевнив президент.

«Разом з тим, ніхто не забере право українського народу віддавати шану, повагу українським військовим, і військовий парад – це якраз прекрасна можливість для того, щоби це продемонструвати», – сказав Порошенко.

«Я наголошую на тому, що Україна має, чим пишатися, своєю армією, своїми Збройними силами, і військовий парад – це гарна нагода це продемонструвати. Україна має зміцнювати єдність, має зміцнювати патріотизм, і військовий парад – це гарна подія, щоби це продемонструвати», – наголосив глава держави.

Порошенко також заявив, що іловайська трагедія сталася не через парад до Дня незалежності, а тому, що агресор вдерся на нашу землю: «У нас (Іловайська, – ред.) трагедія відбулася не тому, що ми парад проводили, а тому, що агресор вторгся на нашу землю, і коли тисячі і десятки тисяч військовослужбовців регулярних збройних сил РФ вторглися до нас, то спроба знайти будь-які інші причини – це перекладання з хворої голови на здорову».

«Ми завжди про це маємо пам’ятати, що і в нас є не внутрішній конфлікт, як дехто намагається називати це. Ні, у нас є агресія проти незалежної суверенної України, збройна агресія РФ. І в цьому є головна причина», – наголосив Порошенко.

Нагадаємо, 22 липня Порошенко підписав указ «Про проведення параду військ з нагоди 25-ї річниці Незалежності України».

Минулого року в центрі Києва відбувся Марш Незалежності за участю 2,3 тис. військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, офіцерів Збройних сил України та інших військових і правоохоронних формувань, курсантів військових вишів із різних регіонів країни. На площі не було військової техніки, оскільки, як раніше заявляло керівництво країни, вся вона перебуває в зоні АТО.

Водночас у 2014 році з нагоди 23-ї річниці незалежності в Києві відбувся парад за участю військовослужбовців і військової техніки. Участь у параді взяли бронетранспортери виробництва Кременчуцького автозаводу «КрАЗ Когуар», українські БТР 3Е, БТР 4Е, розроблені харківським заводом ім. Малишева, зразки ПЗРК «Ігла», протитанкові гармати, реактивні системи залпового вогню «Смерч», ЗРК «Оса». Задіяна в параді військова техніка потім вирушила в зону антитерористичної операції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ