Вучич назвав перемогу «історичним успіхом» і підтвердженням обраного курсу на вступ до Європейського союзу
Вучич назвав перемогу «історичним успіхом» і підтвердженням обраного курсу на вступ до Європейського союзу

На позачергових парламентських виборах в Сербії перемогла правляча Сербська прогресивна партія, очолювана прем’єр-міністром Александром Вучичем – за неї віддали майже 50% голосів, пише ТАСС.

Вибори у Сербії відбулися в неділю, 24 квітня.

Згідно з порахованими 96% голосів, державна виборча комісія повідомила, що 48% здобуває Прогресивна партія прем’єра Александра Вучича.

Соціалістична партія, яка входить до нинішньої коаліції, отримує 11% голосів.

Крім того, за даними виборчої комісії, до 250-місного парламенту потрапляють дві праві партії. Радикальна партія Воїслава Шешеля, якого нещодавно Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії звільнив від звинувачень у воєнних злочинах під час конфліктів на Балканах у 90-х роках, отримує 8%, DSS-Dveri – 5%.

Вучич назвав перемогу «історичним успіхом» і підтвердженням обраного курсу на вступ до Європейського Союзу. Він також додав, що це були мирні вибори з найменшою кількістю порушень за останні 25 років.

Раніше Вучич неодноразово заявляв, що стратегічною метою його партії є вступ до ЄС при збереженні хороших відносин з Росією.

Рішення про проведення позачергових парламентських виборів ухвалили в Сербії в січні. Вучич тоді підкреслював, що уряду потрібен «повний мандат» для того, щоби країна до 2020 року могла завершити реформи.

Нагадаємо, в середині грудня Євросоюз дав старт формальних переговорів щодо прийняття Сербії до свого складу. Боротьба з корупцією – один із напрямків, на якому країна прагне продемонструвати свою відданість європейським цінностям. Наприкінці грудня правоохоронці провели безпрецедентний рейд, затримавши 80 чиновників, зокрема, і колишнього міністра торгівлі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ