People walk past a mural on a restaurant wall depicting US Presidential hopeful Donald Trump and Russian President Vladimir Putin greeting each other with a kiss in the Lithuanian capital Vilnius on May 13, 2016. Kestutis Girnius, associate professor of the Institute of International Relations and Political Science in Vilnius university, told AFP -This graffiti expresses the fear of some Lithuanians that Donald Trump is likely to kowtow to Vladimir Putin and be indifferent to Lithuanias security concerns. Trump has notoriously stated that Putin is a strong leader, and that NATO is obsolete and expensive. / AFP PHOTO / Petras MalukasPETRAS MALUKAS/AFP/Getty Images
Трамп виступає проти конфронтації з президентом Росії Путіним

На вимогу представників претендента на посаду президента США від республіканців Дональда Трампа з офіційної програми Республіканської партії вилучено зобов’язання надати Україні летальне озброєння. Про це пише The Washington Post.

Як зазначає видання, такі зміни суперечать поглядам майже всіх лідерів Республіканської партії на зовнішню політику Вашинґтона.

У ході проведення зустрічі член комітету від штату Техас Даяна Денман, яка під час праймеріз підтримувала Теда Круза, запропонувала внести доповнення, у якому є заклик щодо збереження або посилення санкцій проти Росії, збільшення допомоги Україні та надання летального оборонного озброєння українським військовим.

«Сьогодні, у час після завершення Холодної війни, ідеал єдиної і вільної Європи перебуває перед сильним випробуванням через невпинну військову агресію Росії в Україні», – йдеться у запропонованому доповненні.

Також у пропозиціях Денман наголошується, що «український народ заслуговує нашого захоплення та підтримки у його боротьбі».

При цьому працівники штабу Трампа, які не були делегатами, а виконували роль спостерігачів, втрутилися у роботу засідання та у співпраці з тими делегатами, які виступають на підтримку Трампа, змогли домогтися пом’якшення документа та запропонувати інші правки, якими змінили заклик щодо «надання летального оборонного озброєння» на заклик «забезпечення належної допомоги».

У виданні нагадали, що голова передвиборчої кампанії Трампа Пол Манафорт раніше понад 10 років працював лобістом екс-президента Януковича. Запропоновані зміни проголосували та внесли у програму Республіканської партії.

Як стверджують люди, наближені до Трампа, він вважає, що найбільшою загрозою для Європи є не Росія, а ісламістський тероризм та відкриті кордони. Він виступає, щоби США допомагали Європі у цих питаннях і не йшли на конфронтацію з президентом Росії Владіміром Путіним.

Нагадаємо, близько місяця тому екс-посол США в Україні Стівен Пайфер заявив про те, що у разі перемоги на президентських виборах США Гілларі Клінтон може надавати Україні сильнішу підтримку.

«Що ж до Трампа, позиції, які він позначив на сьогодні, значно розходяться з головною лінією американської зовнішньої політики. Він запропонував відновити відносини з Росією і знизити увагу США до НАТО», – зазначив він.

Нагадаємо, вибори президента США відбудуться 8 листопада 2016 року, а повноваження Обами на посту очільника Білого дому завершуються 20 січня 2017 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ