Співробітники Держгеокадастру віддали землю бійців АТО для приватизації аферистам
Співробітники Держгеокадастру віддали землю бійців АТО для приватизації аферистам

Чиновники Держгеокадастру на Закарпатті продали надану учасникам антитерористичної операції землю, визнавши дерева об’єктами нерухомості. В результаті махінації постраждали 96 бійців. Про це на своєму сайті повідомив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль.

«Оскільки земля знаходиться поза межами населених пунктів, її виділили не міські або сільські ради, а управління Держгеокадастру. І коли учасники АТО прийшли оформляти документи, то виявили, що ділянки продані іншим особам. Причому за дуже дивною схемою. Аферисти купили фруктові дерева, які ростуть на ділянці, а потім подали в Держгеокадастр документи, що хочуть приватизувати землю під цими деревами, які виступають об’єктами нерухомості! І Держгеокадастр дійсно визнає дерева об’єктами нерухомості, продає землю і вносить про це відомості до єдиного земельного кадастру. Це повний абсурд, але так зроблено», – заявив Москаль.

За його даними, працівник Держгеокадастру, який провів цю операцію, втік на лікарняний, але його немає ані в лікарні, ані вдома.

Москаль повідомив, що люди ходять скаржитися в ОДА.

«Я цілком поділяю їхнє обурення, але вплинути безпосередньо на Держгеокадастр не можу, оскільки він безпосередньо підпорядковується Києву. Тепер треба звертатися до правоохоронних органів, відкривати кримінальні провадження, скасовувати відомості в земельному кадастрі через суд і т.д., що займе купу часу…», – сказав Москаль.

Це далеко не єдина афера з землею на Закарпатті.

«За такою ж схемою приватизували величезні виноградники в Виноградівському районі, визнавши об’єктами нерухомості виноградні кущі. А в Воловецькому районі (де взагалі безземелля, одні лише гори) купу землі за межами сіл віддали «лівим» студентам з Львівської та Івано-Франківської областей. Все воно тільки тепер починає спливати…», – заявив голова ОДА.

На переконання Москаля, афери з землею є яскравим прикладом того, що «жодної децентралізації, про яку стільки говорять останнім часом, немає».

У свою чергу спікер Закарпатської ОДА Ярослав Галас заявив, що в результаті афери з землею в області постраждали 96 бійців АТО.

«Мова йде про 96 учасників АТО, яким в цілому виділили 16 га землі на околиці Ужгорода. Але за документами вона не була оформлена як міська, і цим скористалися співробітники Держгеокадастру. Вони знали, що ця земля рішенням сесії виділена учасникам АТО, але віддали її в приватизацію людям-аферистам, які викупили там дерева. При цьому провели ці фруктові дерева як об’єкти нерухомості», – сказав він.

Галас додав, що кожна ділянка оцінюється як мінімум в кілька тисяч доларів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ