На Закарпатті всі вулиці на честь Терешкової перейменують

Депутати Держбуми РФ Валентина Терешкова та Йосип Кобзон на сесії
Депутати Держдуми РФ Валентина Терешкова та Йосип Кобзон на сесії

На Закарпатті зникнуть всі вулиці, названі на честь першої жінки-космонавта і чинного депутата Держдуми РФ Валентини Терешкової. Відповідне розпорядження підписав голова обласної держадміністрації Геннадій Москаль. Про це повідомляє офіційний сайт ОДА.

Наразі в області приблизно 20 вулиць, названих на честь Терешкової. Найближчим часом усіх їх перейменують у рамках закону про декомунізацію.

Губернатор Геннадій Москаль наказав перейменувати всі вулиці Терешкової на Закарпатті
Губернатор Геннадій Москаль наказав перейменувати всі вулиці Терешкової

«Совкова традиція увічнювати в топонімах нині живих людей суперечить християнській етиці. Однак головне не це, а той факт, що Терешкова, як діючий депутат Держдуми РФ від президентської партії «Єдіная Россія» і член вищої ради «Єдіной Росії», в березні 2014 року проголосувала за включення Криму до складу Росії і за введення в Україну російських військ, тобто підтримала анексію півострова», – зазначив Москаль.

Він також нагадав, що в лютому 2014 року Терешкова в складі російської делегації особисто приїжджала до Криму для підготовки захоплення півострова.

Із прем'єр-міністром Росії Дмітрієм Мєдведєвим
Із прем’єр-міністром Росії Дмітрієм Мєдведєвим

«Такі дії нівелюють усі попередні заслуги цієї особи в очах українського народу. Ми підшукаємо гідних людей, які були патріотами України, Закарпаття та варті увічнення. На їхню честь будуть перейменовані нинішні вулиці Терешкової», – підсумував Москаль.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в селі Калини Тячівського району Закарпатської області вулиця Леніна була перейменована на честь соліста групи «Бітлз» Джона Леннона в рамках виконання закону про декомунізацію.

Читайте: Київ отримає вулицю Івана Павла II

БЕЗ КОМЕНТАРІВ