Депутати Держбуми РФ Валентина Терешкова та Йосип Кобзон на сесії
Депутати Держдуми РФ Валентина Терешкова та Йосип Кобзон на сесії

На Закарпатті зникнуть всі вулиці, названі на честь першої жінки-космонавта і чинного депутата Держдуми РФ Валентини Терешкової. Відповідне розпорядження підписав голова обласної держадміністрації Геннадій Москаль. Про це повідомляє офіційний сайт ОДА.

Наразі в області приблизно 20 вулиць, названих на честь Терешкової. Найближчим часом усіх їх перейменують у рамках закону про декомунізацію.

Губернатор Геннадій Москаль наказав перейменувати всі вулиці Терешкової на Закарпатті
Губернатор Геннадій Москаль наказав перейменувати всі вулиці Терешкової

«Совкова традиція увічнювати в топонімах нині живих людей суперечить християнській етиці. Однак головне не це, а той факт, що Терешкова, як діючий депутат Держдуми РФ від президентської партії «Єдіная Россія» і член вищої ради «Єдіной Росії», в березні 2014 року проголосувала за включення Криму до складу Росії і за введення в Україну російських військ, тобто підтримала анексію півострова», – зазначив Москаль.

Він також нагадав, що в лютому 2014 року Терешкова в складі російської делегації особисто приїжджала до Криму для підготовки захоплення півострова.

Із прем'єр-міністром Росії Дмітрієм Мєдведєвим
Із прем’єр-міністром Росії Дмітрієм Мєдведєвим

«Такі дії нівелюють усі попередні заслуги цієї особи в очах українського народу. Ми підшукаємо гідних людей, які були патріотами України, Закарпаття та варті увічнення. На їхню честь будуть перейменовані нинішні вулиці Терешкової», – підсумував Москаль.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в селі Калини Тячівського району Закарпатської області вулиця Леніна була перейменована на честь соліста групи «Бітлз» Джона Леннона в рамках виконання закону про декомунізацію.

Читайте: Київ отримає вулицю Івана Павла II

БЕЗ КОМЕНТАРІВ