Катер «Іволга» підняли з води
Катер «Іволга» підняли з води

Затонулий в Чорному морі на Одещині катер «Іволга» підняли з води. Всередині судна знайшли ще два тіла загиблих. Про це у понеділок, 19 жовтня, повідомили у відділі з питань взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Міністерства інфраструктури України.

«Перша перевірка піднятого з дна Чорного моря катера «Іволга», що затонув 17 жовтня, підтвердила наявність всередині щонайменше двох тіл загиблих», – повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков. Наразі перевірка, яку здійснюють представники МВС та урядової комісії з розслідування трагедії, триває. Як розповів Васьков, катер «Іволга» підняли на поверхню та помістили на палубу плавкрану «Богатир». Рятувальні роботи здійснили силами підприємств Мінінфраструктури, додав він.

Нагадаємо, 17 жовтня о 15.38 у Чорному морі в районі м. Білгорода-Дністровського Одеської області перекинулося прогулянкове судно «Іволга». На борту перебувало щонайменше 36 людей. За інформацією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, 22 людини було врятовано, їхній стан стабільний. У медзакладах залишаються дві людини. 14 пасажирів загинули. Нині, за інформацією прокуратури Одеської області, їхні особи встановлено.

Як заявив віце-прем’єр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, керівник урядової комісії з розслідування причин цієї трагедіїГеннадій Зубко, на борту судна могли бути ще люди. «За наявною інформацією, ще могло бути на судні до восьми осіб. Є інформація про те, що на березі ще додатково є транспортні засоби, власників яких не визначено. Але ми сподіваємося на те, що слова капітана про те, що на кораблі було 36 людей, відповідають дійсності», – сказав він.

За попередніми даними, причиною аварії катера стало перевантаження судна. Капітану затонулого катера оголошено про підозру, його затримали. Відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.276 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту, що спричинило загибель людей), санкція якої передбачає позбавлення волі терміном до десяти років. 19 жовтня, суд заарештував капітана затонулого катера на 2 місяці без права внесення застави.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ