groy-sman
За словами Гройсмана, підвищення зарплати для нардепів має відбуватися покроково

Народні депутати ухвалили рішення про підвищення собі зарплат без узгодження з Кабміном. Для цього немає грошей у бюджеті ані на нинішній рік, ані в проекті держбюджету-2017. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає zn.ua.

Очільник уряду нагадав, що нардепи самі встановлюють собі зарплату через постанову Верховної Ради. Гройсман пояснив, що під час розгляду проекту держбюджету-2017 у першому читанні на пленарному засіданні 20 жовтня парламент повинен був схвалити висновки і рекомендації до нього і направити їх уряду. Однак комітет з питань бюджету вніс в цю постанову «не просто рекомендації, а нову систему нарахування заробітної плати депутатам».

«Я переконаний в тому, що зараз зовсім не час такого кардинального збільшення заробітної плати для народних депутатів України. Відверто думаю, що я не один так вважаю, так вважає більшість українців».

Гройсман також додав, що у такому розмірі зарплати уряд не підтримає. Подібні рішення повинні ухвалюватися одночасно з внесенням змін до державного бюджету. У проекті бюджету на 2017 рік, який уряд подав до парламенту, і в документі, який був отриманий назад для опрацювання, «ні копійки на підвищення заробітної плати депутатам немає».

Відповідні положення постанови набирають чинності з 1 листопада 2016 року. За його словами, у Верховній Раді України триває робота над пошуком рішення виходу із ситуації.

«Сьогодні на це рішення немає грошей. Тому тут потрібно повертатися до діалогу, сідати розмовляти для того, щоби зробити правильні рішення, які б дали можливість чесним депутатам нормально виконувати свою роботу», – зазначив глава Кабміну.

На думку прем’єра, підвищення заробітної плати для народних депутатів повинно відбуватися покроково і одночасно з збільшенням їхньої відповідальності.

Нагадаємо, Верховна Рада майже вдвічі збільшила посадові оклади народних депутатів. Відповідна норма міститься проекті постанови №5000-П «Про висновки та пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України на 2017 рік».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ